Wiadomości

Zwycięstwo w Kluczborku

Seniorska reprezentacja Polski w ostatnim tegorocznym meczu pokonała towarzysko Bośnię i Hercegowinę 4:0.

mecz towarzyski, 13.11.2018
Polska - Bośnia i Hercegowina 4:0
samobójcza, Zdunek, Kamczyk, Grzywińska

Sędzia: Karolina Tokarska (Opolski ZPN)

Polska: Szymańska - Sikora, Mesjasz, Grzywińska, Wiankowska (46), Balcerzak, Matysik (75 Grad), Grabowska (80 Dereń), Winczo (75 Pajor), Jaszek (46 Zdunek)

Kalendarzowy 2018 rok w dobrych nastrojach zakończyła seniorska reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej. Piłkarki w swoim ostatnim meczu w tym roku pokonały w Kluczborku na Opolszczyźnie reprezentację znacznie niżej notowanej Bośni i Hercegowiny 4:0.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła za wielu emocji. Do przerwy Polki prowadziły 1:0 po golu samobójczym. Lepiej działa obrona przyjezdnych niż atak biało-czerwonych. W drugiej połowie zespół selekcjonera Miłosza Stępińskiego zrekompensował kibicom bezbarwną pierwszą połowę. W drugich 45-minutach bramki strzelały Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk i Gabriela Grzywińska - ta ostatnia strzeliła gola z rzutu wolnego.

Wygrana z Bośnią i Hercegowiną była dla Polski obowiązkiem dlatego też entuzjazm z czterobramkowego zwycięstwa powinien być minimalny. Nasze towarzyskie rywalki w rankingu FIFA są na odległym 68. miejscu, a biało-czerwone plasują się obecnie się 35. lokacie.

Następne zgrupowanie reprezentacji Polski i mecze towarzyskie są planowane jest na przełom lutego i marca. Jeśli natomiast znajdą się pieniądze to być może reprezentacja spotka się także na zgrupowaniu w połowie stycznia. W 2019 roku rozpoczną się eliminację do Mistrzostw Europy 2021.