Iwanek skończyła za wcześnie

- Zamiast w piłkę rywalka trafiła we mnie - mówi Martyna Iwanek, która miesiąc przed czasem skończyła rundę.


Piłkarki drugoligowego zespołu Olimpia II Szczecin z dobrej strony pokazały się w tej edycji Pucharu Polski. Juniorki szczecińskiego Ekstraligowca najpierw w finale pucharowych rozgrywek na szczeblu województwa zachodniopomorskiego zrewanżowały się Victorii Sianów za ubiegłoroczną porażkę w finale i w tym roku pierwszy raz w historii klubu jako rezerwy zdobyły wojewódzki puchar. Na szczeblu międzywojewódzkim pokonały natomiast po serii rzutów karnych Pogoń Tczew. W 1/8 krajowych rozgrywek młoda Olimpia zagra z utytułowanym Medykiem Konin. Niestety w tym meczu nie będzie mogła wystąpić Martyna Iwanek, która na wcześniejszym etapie pucharowych rozgrywek została wyeliminowana z gry i to nie tylko w pucharze...

- Wielka szkoda, że nie będę mogła brać dalej udziału w naszej pucharowej przygodzie - ubolewa kontuzjowana Martyna Iwanek ze Szczecina. Jak doszło do kontuzji, a co za tym idzie również i dłuższego wykluczenia z gry? - Pod koniec pierwszej połowy pucharowego meczu z Pogonią Tczew składałam się do strzału z woleja. Rywalka chciała zablokować uderzenie i niestety, zamiast trafić w piłkę kopnęła w moją nogę - wspomina ofensywnie usposobiona zawodniczka. Mecz 1/16 Pucharu Polski ze złamanym piszczelem opuściła na noszach. Z boiska zejść musiała też jej rywalka. - Do kontuzji doszło 17 października, a więc na miesiąc przed końcem rundy jesiennej. Teraz czekają mnie cztery miesiące przerwy - mówi ze smutkiem szczecinianka.

Dla szesnastoletniej Martyny niestety nie jest to pierwsza kontuzja, która wyklucza ją z gry na parę miesięcy. - Jakiś czas temu miałam naderwane wiązadła w kostce. No cóż, taka jest piłka - mówi już z lekkim uśmiechem. Martyna Iwanek w Olimpii Szczecin gra od dziewiątego roku życia. Wcześniej grała razem z chłopakami w UKS Dąbie Szczecin. Z uwagi na swój juniorski wiek występuje w drugoligowych rezerwach Olimpii oraz w zespołach młodzieżowych. W pucharowych rozgrywkach tego sezonu grała z Olimpią II przeciwko Fali Międzyzdroje, Victorii Sianów i Pogoni Tczew. - Za mecz z Medykiem będę trzymała kciuki za swój zespół - zapewnia. Do starcia juniorek Olimpii Szczecin z byłym mistrzem kraju dojdzie w najbliższą środę (7 listopada).