Podziękowanie dla Pożerskiej

Patrycja Pożerska zakończyła swoją reprezentacyjną karierę. Rozegrała 83 mecze w seniorskiej kadrze narodowej.


Przed wtorkowym meczem towarzyskim Polska - Irlandia (4:0) rozegranym w Ostródzie odbyła się skromna uroczystość. Za długoletnią grę w reprezentacji Polki uhonorowana została była kapitan kadry narodowej, jedna z najlepszych polskich piłkarek ostatnich lat i 11-krotna mistrzyni Polski - Patrycja Pożerska, która zakończyła swoją reprezentacyjną karierę. 34-latka tuż przed meczem z rąk Zbigniewa Bartnika - przewodniczącego Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN oraz Marka Łukiewskiego - prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odebrała pamiątkową koszulkę reprezentacji z liczbą meczów, które rozegrała w kadrze oraz symboliczny bukiet kwiatów.

W latach 2001 - 2018 rozegrała w seniorskiej reprezentacji Polski 83 mecze i zdobyła 21 goli. Ostatni mecz w kadrze rozegrała w 2016 roku ale jeszcze w czerwcu tego roku zasiadła na ławce rezerwowych podczas meczu Polek ze Szkotkami w Kielcach. W kadrze "A" grała pod wodzą sześciu selekcjonerów.

Patrycja Pożerska pochodzi z Kątów Wrocławskich. Już jako trzynastolatka zadebiutowała w Ekstralidze. W latach 2001 - 2008 nieprzerwanie zdobywała mistrzostwo Polski. Najpierw osiem razy z rzędu z AZS Wrocław, następnie grała także w mistrzowskim zespole Unii Racibórz. Od 2013 roku próbuje swoich sił w Niemczech. Grała w drugoligowych SV Bardenbach i Blau-Weiß Hohen Neuendorf. Pół roku spędziła także w MSV Duisburg grającym w najwyższej Bundeslidze. W sezonie 2014/15 powróciła do Polski zdobywając wicemistrzostwo z Zagłębiem Lubin i wróciła do Niemiec. Czwarty sezon z rzędu gra w Blau-Weiß Hohen Neuendorf. W tym sezonie jej drużyna gra na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Niemczech.

Podziękowanie dla Patrycji Pożerskiej wpisało się w ceremoniał PZPN, który ostatnio żegna w ten sposób reprezentantki Polski, które powoli kończą już swoją piłkarską przygodę bądź ją zakończyły. Wcześniej w taki sam sposób podziękowania otrzymały Daria Kasperska, Daria Antończyk, Marta Mika czy choćby Marta Stobba.