Nicole Eckerle do USA

Dotychczasowa reprezentantka Polski U19 wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Będzie studiować i grać na Florydzie.


Skończył się jej wiek juniorki. Dlatego też skończyła grać w młodzieżowych reprezentacjach Polski oraz w niemieckim SC Freiburg. Koniec "dzieciństwa" w jej przypadku oznacza znaczne rozszerzenie horyzontów. Nicole Eckerle przeprowadziła do Stanów Zjednoczonych będzie w najbliższych latach będzie studiować i grać w piłkę nożna.

Nicole Eckerle urodziła się w Niemczech. Jej tata jest Niemcem, a mama Polką. Jako nastolatka zgłosiła chęć gry dla reprezentacji Polski. Najpierw występowała w kadrze U17 u Niny Patalon, a ostatnio w U19 u trenera Marcina Kasprowicza. Była regularnie powołana do obu naszych reprezentacji narodowych dla juniorek.

W Niemczech grała w klubie SC Freiburg. Najpierw w drużynach juniorskich. Przez ostatni sezon występowała w 2.Bundeslidze w rezerwach swojego klubu. Grała sporo. Raz zasiadła na ławce rezerwowych w pierwszej Bundeslidze. Mając niemieckie obywatelstwo łatwiej było jej wyjechać do USA niż mając tylko polski paszport.

Teraz 19-letnia zawodniczka będzie związana z Nova Southeastern University. Jest to nieduży uniwersytet położony w Fort Lauderdale na Florydzie, niedaleko słonecznego Miami.

Do USA przeniosła się także tego lata Oliwia Woś. Piłkarka mająca tak samo polskie i niemieckie obywatelstwo też już skończyła grać w reprezentacji Polski U19 i teraz związała się z amerykańskim Uniwersytetem Wake Forest w stanie Karolina Północna. Oczywiście będzie tam grać i studiować.