Startują MP Beach Soccera

Na plaży w Kołobrzegu startują XII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej. Złota broni Grembach.


We czwartek na plaży w Kołobrzegu rozpoczną się XII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). O miano najlepszej plażowej drużyny w Polsce rywalizować będzie aż 14 drużyn.

W tym roku do plażowej rywalizacji zgłosiły się: Lady Grembach Łódź, AZS UAM Poznań, Kotwica Kórnik, Sparta Daleszyce, Sokół Kolbuszowa Dolna, Gol Częstochowa Red Devils Ladies Chojnice, Orzeł Łódź, SAN AZS Łódź, SGH Warszawa, Gwiazda Toruń Pogoń Tczew, Kotwica Kołobrzeg oraz Zamłynie Radom.

Turniej będzie niezwykle ciekawy, ponieważ stawką jest nie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo reprezentowania Polski na Euro Winners Cup 2019 czyli w plażowej Lidze Mistrzyń. Tytułu będzie bronić Lady Grembach Łódź, który rok temu wygrał mistrzostwa, a na przełomie maja i czerwca grał w gronie najlepszych europejskich drużyn w Portugalii.

Kobiece mistrzostwa Beach Soccera potrwają trzy dni. Mecze będą rozgrywane na przemian z meczami męskimi. Do dyspozycji będą dwa boiska. Spotkania finałowe mistrzostw kobiet będą transmitowane na żywo w telewizji. Mecz 3. miejsce w sobotę o godzinie 13, a finał o godzinie 14. Transmisja w Polsat Sport.