Jakie zmiany w AZS PSW Biała Podlaska?

Po Medyku Konin i AZS Wrocław trzecim zespołem z najdłuższym nieprzerwanym stażem w Ekstralidze jest AZS PSW Biała Podlaska. Piłkarki z południowego Podlasia na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego grają od 2006 roku. W ostatnich latach zespół kończyły swoje sezony w dolnej części tabeli. Teraz za cel założono awans do grupy mistrzowskiej, czyli do pierwszej szóstki ligi. To niezwykle ambity cel, ale cel powinien być ambitny i motywować zespół do maksymalnego wysiłku i zaangażowania...

W zespole grającym pod szyldem Państwowej Szkoły Wyższej nie było rewolucji kadrowej. Z podstawowych zawodniczek odeszła jedynie Wiktoria Kuciewicz, która przeniosła się do AZS PWSZ Wałbrzych. Po krótkim wiosennym pobycie w Polsce na Białoruś wróciła Zaryna Kapustsina, reprezentantka seniorskiej kadry narodowej swojego kraju. Osłabieniem będzie brak w pierwszych meczach Klaudii Lefeld, która od wiosny jest kontuzjowana.

Do zespołu, którego opiekunem jest trener Michał Kwiecień, a prezesem Marcin Kasprowicz z reprezentacji Polski U19 dołączyły Magdalena Knysak z AZS UJ Kraków oraz trzy zawodniczki Sportowej Czwórki Radom, która spadła z Ekstraligi: Anita Snopczyńska, Karolina Mućka i Natalia Stasikowska. W składzie na ligowe mecze mogą znaleźć się także zawodniczki z drugiego zespołu AZS PSW grającego jako rezerwy na poziomie wojewódzkiej III ligi kobiet.

Podczas przygotowań do sezonu Biała Podlaska trenowała na własnych obiektach. Nie była na obozie. Kapitanem zespołu nadal będzie Ewa Cieśla, która w ostatnim sezonie była najskuteczniejszą piłkarką w zespole (13 goli). W Białej grają dwie Białorusinki - Yuliya Karplyuk i Aksana Dranouskaja. Możliwe że do zespołu dołączą jeszcze jakieś postacie. Okno transferowe otwarte jest do końca sierpnia.

bramkarki: Dominika Dewicka, Daniela Kosińska, Klaudia Gocel, Anita Snopczyńska
obrończynie: Anita Bosak, Elżbieta Edel, Magdalena Knysak, Krystyna Kusiak, Kinga Niedbała, Anna Sosnowska
pomocniczki: Ewa Cieśla, Dominika Gąsieniec, Yuliya Karplyuk, Katarzyna Michalska, Milena Mikołajczak, Gabriela Ulatowska, Agata Wołos
napastniczki: Aksana Dranouskaja, Klaudia Lefeld, Julia Najdyhor, Klaudia Płoska, Natalia Stasikowska