Hiszpanki ponownie mistrzyniami Europy U19

W dniach 18-30 lipca w Szwajcarii rozegrany został turniej finałowy corocznych Mistrzostw Europy U19. Tytuł obroniła Hiszpania, która w meczu finałowym wygrała 1:0 z Niemkami. W półfinałach opadła Norwegia i Dania. Pozostałymi uczestnikami mistrzostw były Francja, Włochy, Holandia i Szwajcaria jako gospodynie.

Dla Hiszpanek był to piąty z rzędu występ w meczu finałowym o złoto europejskiego czempionatu juniorek starszych. W 2014, 2015 i 2016 roku Hiszpanki przegrały we finale, a teraz drugi raz z rzędu wygrały. Co więcej, Hiszpania w tym roku wygrała również Mistrzostwa Europy U17 gdzie również w finale ograła Niemki.

Reprezentacja Polski swój tegoroczny udział w ME U19 zakończyła na drugiej i zarazem ostatniej rundzie eliminacji. W pierwszej jesiennej rundzie eliminacji zajęliśmy 1. miejsce podczas turnieju w Gruzji. Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza wygrały tam z Grecją (3:1), Gruzją (7:0) oraz na koniec zremisowały z Rosją (2:2). W turnieju bezpośrednio poprzedzającym finały Polkom nie poszło już tak dobrze. W pierwszym meczu przegraliśmy 0:1 z Islandią, następnie pewnie wygraliśmy ponownie mierząc się w tych eliminacjach z Grecją 6:0, a na koniec ulegliśmy Norwegii 0:1. To właśnie Norweżki z naszej grupy awansowały na finały ME U19.