Górnik Łęczna nie zyskał uznania na Litwie

Ciekawy turniej Amber Cup odbył się na Litwie gdzie do rywalizacji w meczach towarzyskich stanęli mistrzowie Litwy, Białorusi i Polski, którzy na początku sierpnia będą grać w turniejach kwalifikacyjnych do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Każda z drużyn rozegrała po dwa mecze, a Górnik z litewską Gintra Universitetas rozegrał także dodatkowy mecz towarzyski. Przedstawiciel Ekstraligi na Litwie nie pokazał się z dobrej strony. Przegrał dwukrotnie z Gintrą 1:2 i 0:3 oraz wygrał 3:2 z FK Mińsk. Wyników nie należy brać bezpośrednio do serca ponieważ trener mistrzyń Polski, Piotr Mazurkiewicz dość mocno rotował składem. Turniej wygrał mistrz Białorusi, drugi był mistrz Litwy, a trzecie mistrzynie Polski.

W ubiegłym sezonie Ligi Mistrzyń, litewska Gintra Universitetas doszła to 1/8 finału, a białoruski ZFK Mińsk do 1/16 finału. Górnik Łęczna w tym roku dopiero zadebiutuje w europejskich rozgrywkach.

Na litewskim turnieju przeciwko piłkarkom Górnika zagrała między innymi Ana Alekperova - była zawodniczka Górnika i Pogoni Women Szczecin oraz Jelena Čubrilo - była piłkarka Medyka Konin. Obie obecnie grają w litewskim mistrzu. Piłkarką Mińska jest natomiast Hanna Pilipenko grająca swego czasu w Koninie.