Trzy reprezentantki U17 w GKS

Kinga Kozak, Zofia Buszewska i Anna Konkol przeszły do GKS Katowice. To aktualne reprezentantki kraju U17.


Wszystkie trzy mają po szesnaście lat. W maju razem z reprezentacją Polski U17 prowadzoną przez Ninę Patalon brały udział w turnieju finałowym Mistrzostw Europy. W krajowych rozgrywkach juniorskich grały pierwsze skrzypce w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych zdobywając medale z Koninem i Rybnikiem. Teraz zdecydowały się odpuścić sobie klubowe medale młodzieżowej piłki i wejść do seniorskiej piłki na poziomie Ekstraligi.

Od nowego sezonu w barwach beniaminka Ekstraligi kobiet, GKS Katowice grać będą trzy obecne zawodniczki kadry narodowej siedemnastek: Kinga Kozak i Zofia Buszewszka, które na Śląsk przechodzą z Medyka Konin oraz Anna Konkol dotychczas związana z TS ROW Rybnik. To wzmocnienie Katowic może nie na ich pierwszy sezon w piłkarskiej elicie, ale na przyszłość, a być może nawet i lokata kapitału, bo o całej trójce, a szczególnie o byłych piłkarkach Medyka mówi się, że to talenty.

Kinga Kozak jest napastniczką. Zanim trafiła do klubu Medyk Konin występowała w juniorskim zespole UKS Biskupianka Stara Krobia. Z kolei Zofia Buszewska to skrzydłowa. Wychowanka Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Obie w zeszłym sezonie miały miejsce w podstawowej "11" reprezentacji U17. Anna Konkol do GieKSy miała bliżej, bo wychowanka KS Rymer Rybnik przez ostatnie dwa sezony grała w TS ROW Rybnik zarówno na trawie, jak i na futsalowych parkietach.

W związku z tym, że Kozak, Buszewska i Konol są z rocznika 2002 to w nowym sezonie nadal będą mogły grać w reprezentacji Polski U17 jako najstarszy w niej rocznik. Decyzją selekcjonera U19 mogą zostać także przysunięte do starszego rocznika.