Tym razem Jaszek na dłużej

Po siedmiu latach Dżesika Jaszek znów zakłada strój Czarnych Sosnowiec. To jeden z ciekawszych transferów tego lata.


Mistrz Polski, Górnik Łęczna dość nieoczekiwanie rozstał się piłkarką, która strzeliła dla niego w ostatnim sezonie 13 bramek. Dżesika Jaszek długo nie musiała szukać nowego klubu. Napastniczka, która w tym roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski dostała angaż w KKS Czarni  Sosnowiec, czyli w klubie, który w zeszłym sezonie przegrał właśnie z Górnikiem walkę o mistrzostwo Ekstraligi i Puchar Polski.

Dla 22-letniej Jaszek jest to powrót do Sosnowca po siedmiu latach. W Czarnych grała jesienią 2011 roku będąc wówczas na wypożyczeniu z Unii Racibórz. Razem z piłkarkami Czarnych grała wtedy na poziomie I ligi kobiet. Teraz do Sosnowca przechodzi na zasadzie transferu definitywnego. Podpisała dwuletni kontrakt.

Dżesika Jaszek pochodzi z Cyprzanowa koło Raciborza. Jest wychowanką miejscowego LKS Cyprzanów. Następnie przeszła do Unii Racibórz z której była wypożyczana do LKS Gamów i Czarnych Sosnowiec. Wiosną 2012 roku zadebiutowała w Ekstralidze. Rok później z kadrą U17 zdobyła pamiętne Mistrzostwo Europy. Na początku 2014 roku po upadku raciborskiego klubu przeniosła się do Łęcznej.  W Górniku grała przez 4,5 roku.

Na poziomie Ekstraligi kobiet rozegrała łącznie 105 spotkań i strzeliła 25 bramek. Dotychczas każdy ze swoich siedmiu sezonów w elicie kończyła na podium Ekstraligi. Mistrzostwa Polski zdobywała z Unią Racibórz i Górnikiem Łęczna. Sześć razy wystąpiła w finale Pucharu Polski. Strzeliła gola Szkocji w ostatnim meczu reprezentacji Polski.