Łódź z kolejnym złotem U16

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi trzeci raz z rzędu zdobyła złoto Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Można już mówić o młodzieżowej potędze. Trzeci raz z rzędu młode piłkarki UKS SMS Łódź zostały klubowymi mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych U16. W rozegranym w niedzielę meczu finałowym w Poddębicach łodzianki tak samo, jak rok i dwa lata temu pokonały Medyka Konin. SMS tym razem zwyciężył w finale aż 5:1.

Mistrzostwa Polski U16 odbywają się jako Makroregionalna Liga Juniorek Młodszych. Jest ona rozgrywana tylko w rundzie wiosennej. 32 drużyny rywalizują w czterech ośmiozespołowych grupach o awans do ćwierćfinałów. Z grupy wychodzą po dwie drużyny, a następnie grają mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał na neutralnym boisku. Prawo gry w MLJM uzyskuje 16 najlepszych drużyn z poprzedniego sezonu oraz 16 drużyn, które jesienią wezmą udział w wojewódzkich eliminacjach.

Identycznie jak rok temu UKS SMS Łódź został mistrzem kraju, Medyk Konin zdobył wicemistrzostwo, natomiast 3. miejsce bez rozgrywania meczu wspólnie zajęły drużyny UKS Orzeł 2010 Wałcz - drugi raz z rzędu brązowy medal oraz debiutant - TS ROW Rybnik.

Mistrzostwo U16 to po triumfie w Ekstralidze, zdobyciu Pucharu Polski, wygraniu mistrzostw U19 jest czwartym najważniejszym trofeum w polskiej kobiecej piłce nożnej.