Kadra Śląska ma złoto

Mistrzem Polski kadr wojewódzkich młodziczek U13 został Śląski Związek Piłki Nożnej. Wygrał z Wielkopolską.

W sobotę rozegrany został mecz finałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek U13 o Puchar Kazimierza Górskiego. Dwa tygodnie wcześniej finał poprzedzony został dwoma turniejami półfinałowymi w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, a całe rozgrywki mistrzowskie toczyły się czterech grupach od września ubiegłego roku.

Do Wisły w powiecie cieszyńskim na finał przyjechały dwie najlepsze drużyny kadr wojewódzkich - reprezentacja Śląska oraz Wielkopolski - mistrzynie z poprzedniego roku. Wcześniej, przy okazji turniejów półfinałowych puchary za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski odebrały kadry Dolnego Śląska i Podkarpacia, które z uwagi, iż mecz o 3. miejsce nie jest rozgrywany ex aequo zajęły miejsce na podium.

W finale nie zobaczyliśmy ani jednej bramki, choć samych emocji nie brakowało. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karych. Śląsk wygrał rzuty karne 4:3 i został mistrzem Polski kadr wojewódzkich młodziczek. Były to ostatnie mistrzostwa Polski młodziczek. Za rok rywalizacja kadr wojewódzkich U13 zostanie zastąpiona kategorią wiekową U14.

Mistrzynie Polski U13: Alicja Malik (GKS Katowice), Katarzyna Małecka (UKS Szopienice), Kinga Legierska (UKS Gimnazjum Istebna), Nikola Żuchowicz (LKS Zameczek Czernica), Aleksandra Kowalczyk (TS ROW Rybnik), Marta Predecka (LKS Goczałkowice Zdrój), Maja Szatka (UKS Trampkarz 22 Zabrze), Natalia Ostalecka (MKS Żory), Maja Ozierańska (Stradom Częstochowa), Aleksandra Sikora (ISD AJD Częstochowa), Laura Kłębek (Rekord Bielsko-Biała), Emilia Warelis (AS KSB Lędziny), Zofia Tuszyńska (AS KSB Lędziny), Wiktoria Karolska (Stadion Śląski Chorzów), Ewa Sikora (UKS Sprint Katowice), Zuzanna Witek (UKS Sprint Katowice), Patrycja Kielesz (Polonia Tychy), Julia Piętakiewicz (Polonia Tychy); trener - Krzysztof Klonek, II trener - Szymon Mlynek

Mistrzostwa Polski U13 kadr wojewódzkich
1. Śląski ZPN
2. Wielkopolski ZPN
-3. Dolnośląski ZPN
-3. Podkarpacki ZPN
4-8. Lubelski ZPN, Mazowiecki ZPN, Pomorski ZPN, Warmińsko Mazurski ZPN
9-16. Małopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN, Łódzki ZPN, Świętokrzyski ZPN, Podlaski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN, Opolski ZPN, Lubuski ZPN