Rywale na Euro Winners Cup

Lady Grembach EE Lódź i AZS UAM Poznań poznali rywali na turniej Ligi Mistrzyń w portugalskim Nazaré.


Kronika rozgrywek polskiego Beach Soccera w wykonaniu Pań powiększa się z roku na rok. W 2016 roku Sparta Daleszyce była pierwszym mistrzem Polski w plażowej piłce nożnej, która wzięła udział w turnieju Euro Winners Cup uchodzącym za rozgrywki Ligi Mistrzyń na plaży. Rok temu Polskę na arenie europejskiej reprezentował AZS UAM Poznań, a dwie piłkarki z naszego grając gościnie w barwach hiszpańskiego zespołu wywalczyły brązowe medale. W tym roku do gry na arenie międzynarodowej uprawione zostały aż dwa zespoły z Polski.

Na Euro Winners Cup 2018 w tym roku zagra 20 żeńskich zespołów. W tym gronie będzie Lady Grembach EE Lódz - aktualny mistrz Polski oraz AZS UAM Poznań - wicemistrz Polski. Turniej odbędzie się w dniach 28 maja - 3 czerwca w portugalskiej miejscowości Nazaré na piaskach plaż położonych bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim. Obaj nasi przedstawiciele poznali już swoich rywali grupowych oraz potencjalne przeciwniczki w fazie play-off.

Mistrz Polski z Łodzi znalazł się w grupie ze Sporting CP Lizbona (Portugalia), Vetlanda United IF (Szwecja) oraz Higicontrol Melilla (Hiszpania). Poznanianki trafił natomiast do grupy z WFC Zvezda Perm (Rosja), Roses Platja (Hiszpania) oraz Grande Motte Pyramide BS (Francja). Z tym ostatnim zespołem UAM już rok temu spotkał się w meczu grupowym i wygrał 4:1. Turniej kobiet jest rozgrywany wspólnie z turniejem męskim.

W dwóch poprzednich edycjach europejskiego czempionatu triumfowały zawodniczki ze Szwajcarii. Aktualnym klubowym mistrzem kontynentu jest BSC Havana Shots Aargau. Rok temu w mistrzostwach wzięło udział 19 zespołów. AZS UAM Poznań zajął 8. miejsce. W tym roku również można liczyć na to że chociaż jeden z naszych reprezentantów wejdzie do pierwszej ósemki.

Euro Winners Cup 2018
Group A: Sporting CP (POR), Lady Grembach EE Lódz (POL), Vetlanda United IF (SWE), Higicontrol Melilla (ESP)
Group B: BSC Havana Shots (SUI), Beachkick Ladies Berlin (GER), Lokrians Beach Club (ITA), Madrid CFF (ESP)
Group C: Portsmouth Ladies (ENG), HTC BS Zwolle (NED), CFP Cárceres Femenino (ESP), Nomme Kalju FC (EST)
Group D: AIS Playas San Javier (ESP), ASD Lady Terracina (ITA), CSO Amneville BS (FRA), Beach Soccer DTS EDE (NED)
Group E: WFC Zvezda (RUS), Roses Platja (ESP), KU AZS UAM Poznań (POL), Grande Motte Pyramide BS (FRA)