Wracają z mocnej Rosji

Futsalowa reprezentacja zakończyła udział w towarzyskim turnieju w Rosji. Dobrze, że gramy z najlepszymi.


W niedzielę, poniedziałek i w środę reprezentacja Polski w futsalu rozegrała swoje mecze w ramach IX edycji rosyjskiego turnieju odbywającego z okazji Dnia Zwycięstwa nad niemiecką III Rzeszą. Turniej upamiętniający zakończenie II Wojny Światowej odbył się w obwodzie moskiewskim.

Do rywalizacji stanęły cztery zespoły. W pierwszym meczu podopieczne selekcjonera Wojciecha Weissa przegrały z Rosją 1:4 (gol Maziarz), później uległy Hiszpanii 0:4, a na koniec zmagań wygrały 5:4 z Węgrami (gole Maziarz x2, Sobkowicz, Sitarz, Karcz). Przed turniejem było można liczyć tylko na zwycięstwo z Węgierkami, bo Hiszpania i Rosją są dla nas poza zasięgiem. Można więc powiedzieć, jeśli chodzi o wynik to Polki wykonały zadanie.

Turniej piąty raz z rzędu wygrała Hiszpania. Gospodynie z Rosji zajęły drugie miejsce. Polska była trzecia, a ostatnie Węgry. Po turnieju wyłoniono pięć zawodniczek. Jedno z wyróżnień trafiło do naszej reprezentacji. Wyróżniona została Justyna Maziarz z AZS UJ Kraków.

Dla Polek był to drugi udział w tym turnieju. Dwa lata temu także graliśmy z Hiszpanią (porażka 0:9) i Rosją (1:6), a dodatkowo jeszcze z Iranem (1:2). Wówczas wszystkie mecze przegraliśmy. Wyniki teraz były zdecydowanie lepsze.

reprezentacja Polski w futsalu
1. Monika Wasil (AZS AWF Warszawa)
2. Karolina Klabis (AZS UJ Kraków)
3. Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków)
4. Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków)
5. Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków)
6. Renata Uchnast (Gol Częstochowa)
7. Adriana Sikora (AZS UAM Poznań)
8. Monika Skowrońska (AZS UAM Poznań)
9. Alicja Zając (AZS UAM Poznań)
10. Andżelika Dąbek (TS ROW Rybnik)
11. Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik)
12. Magdalena Wojcik (TS ROW Rybnik)
13. Julia Basta (Wanda Słomniczanka Słomniki)
14. Agnieszka Karcz (Wanda Słomniczanka Słomniki)