Bezbronne opolskie

Najlepsze juniorki z województwa opolskiego przegrywają średnio 0:15. Tak to wygląda w kadrach wojewódzkich.


Województwo opolskie to najmniejsze województwo w Polsce zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i ilości osób zamieszkujący ten obszar. Dlatego też jest to główne usprawiedliwienie faktu, iż na Opolszczyźnie piłka nożna kobiet nie ma się najlepiej. Należy jednak zauważyć, iż klubów jest tu więcej niż przykładowo w województwie lubuskim czym podlaskim co jest sporym plusem. Przez lata prym na tym obszarze wiódł i wciąż wiedzie Rolnik Głogówek grający zarówno w rozgrywkach na trawie, jak i w futsal. Opolszczyznę w złym świetle stawia reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej, a właściwie to jej wyniki osiągane w kadrach wojewódzkich...

W rozgrywkach kadr wojewódzkich reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej U16 od paru lat osiąga wyniki zdecydowanie poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Na chwilę obecną po rozegraniu pięciu z sześciu kolejek Opolskie ma zero punktów i bilans bramkowy 0:76 - najsłabszy spośród wszystkich szesnastu reprezentacji wojewódzkich. Najskromniej piłkarki z południa kraju przegrały 0:5, a najwyżej uległy 0:22. To ogromne dysproporcje, szczególnie jeśli mówimy, nie o początkujących zespołach/klubach, lecz o ogólnym poziomie rozwoju w poszczególnych województwach. Opolskie tym samym w swojej grupie jest tak zwanym chłopcem do bicia. Fakt, bardzo wysokich porażek częściowo tłumaczy, że Opolszczyzna jest w grupie z okręgami w których piłka nożna kobiet stoi na zdecydowanie wyższym poziomie.

W tej samej grupie jest województwo łódzkie oparte niemalże w całości na piłkarkach UKS SMS Łódź. Jest także silny w kadrach wojewódzkich Dolny Śląsk oraz Śląsk, który niegdyś zdobywał medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W takim towarzystwie juniorkom młodszym z Głogówka, Brzegu czy Opola trudno się odnaleźć. Podobnie sprawa tyczy się także młodziczek U13, które również przegrały wszystkie dotychczasowe mecze i mają bilans bramkowy 1:27. Dlatego też, zdaje się, że nie ma co liczyć, aby w najbliższych latach Opolski ZPN zaczął osiągać lepsze wyniki w rozgrywkach kadr wojewódzkich.


JUNIORKI MŁODSZE Grupa III

1 
 Łódzki ZPN
 5 12 35-6
 2 Dolnośląski ZPN
 5 10 36-3
 3 Śląski ZPN
 5 7 26-12
 4 Opolski ZPN
 5 0 0-76

1. kolejka
Śląski ZPN - Opolski ZPN 17:0
Łódzki ZPN - Dolnośląski ZPN 2:1

2. kolejka
Opolski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:22
Śląski ZPN - Łódzki ZPN 3:4

3. kolejka
Łódzki ZPN - Opolski ZPN 22:0
Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN 1:1

4. kolejka
Opolski ZPN - Śląski ZPN 0:5
Dolnośląski ZPN - Łódzki ZPN 2:0

5. kolejka
Dolnośląski ZPN - Opolski ZPN 10:0
Łódzki ZPN - Śląski ZPN 7:0

6. kolejka
Śląski ZPN  - Dolnośląski ZPN
Opolski ZPN - Łódzki ZPN


MŁODZICZKI Grupa III
 1 
 Dolnośląski ZPN
 5 15 19-2
 2 Śląski ZPN
 5 12 21-6
 3 Łódzki ZPN
 5 3 6-12
 4 Opolski ZPN
 5 0 1-27

1. kolejka
Śląski ZPN - Opolski ZPN 6:0
Łódzki ZPN - Dolnośląski ZPN 0:1

2. kolejka 
Opolski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:2
Śląski ZPN - Łódzki ZPN 2:1

3. kolejka 
Łódzki ZPN - Opolski ZPN 3:0
Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN 3:1

4. kolejka
Opolski ZPN - Śląski ZPN 1:7
Dolnośląski ZPN - Łódzki ZPN 4:1

5. kolejka 
Dolnośląski ZPN - Opolski ZPN 9:0
Łódzki ZPN - Śląski ZPN 1:5

6. kolejka 
Śląski ZPN  - Dolnośląski ZPN
Opolski ZPN - Łódzki ZPN