Skład na Mistrzostwa Europy

W jakim składzie pojedzie w maju reprezentacja Polski U17 na turniej finałowy Mistrzostw Europy?


Selekcjoner Nina Patalon powołała dwadzieścia zawodniczek na turniej finałowy Mistrzostw Europy U17, który w dniach 9-21 maja odbędzie się na Litwie. Polki w meczach grupowych kolejno zmierzą się z Anglią, Włochami i Hiszpankami.

W porównaniu do marcowego turnieju elite round, który był ostatnim etapem eliminacji teraz skład reprezentacji na turniej finałowy zmienił się w dwóch kwestiach personalnych. Na kadrę nie pojadą Katarzyna Włodarczyk z Gdańska i Weronika Wójcik z Krakowa. Zastąpią je Michelle Biskup z Niemiec oraz Natalia Padilla Bidas z Hiszpanii. Dla Biskup to pierwsze powołanie do reprezentacji Polski.

Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z obu grup. Następnie zagrają one ze sobą na "krzyż" czyli mistrz grupy z wicemistrzem drugiej grupy. Gra toczyć będzie się nie tylko o trzy medale Mistrzostw Europy ale także o awans na Mistrzostwa Świata U17, który uzyskają wszyscy trzej europejscy medaliści i polecą jesienią do Urugwaju.

Polki znalazły się w trudniej grupie. Wszystkie ostatnie mecze z tymi przeciwnikami niestety przegraliśmy. W drugiej grupie zagrają Niemcy, Finlandia, Holandia oraz gospodynie - Litwa, która nie musiała brać udziału w eliminacjach. Tytułu mistrzyń Europy wywalczonego rok temu w Czechach będą bronić Niemki.

Polki aby po pięcioletniej przerwie ponownie dotrzeć do finałów EURO U17 wygrały wszystkie sześć meczów eliminacyjnych pokonując takie zespoły jak Ukraina, Wyspy Owcze, Szwajcaria, Bośnia i Hercegowina, Turcja oraz Austria. W 2013 roku biało-czerwone były mistrzyniami Europy. Wówczas w turnieju finałowym grały tylko cztery drużyny, a więc o połowa mniej.

Mistrzostwa na Litwie potrwają do 21 maja. Faza grupowa zakończy się 15 maja.

powołania otrzymały
1. Wiktoria Kiszkis (Arsenal Women Football Club)
2. Klaudia Homa (AZS Wrocław)
3. Michelle Biskup (FC Koln)
4. Alexis Legowski (FC Stars Massachusetts)    
5. Zofia Buszewska (KKPK Medyk Konin)
6. Kinga Kozak (KKPK Medyk Konin)
7. Oliwia Cichy (KKS Czarni Sosnowiec)
8. Natalia Padilla Bidas (Malaga CF Femenino)
9. Adriana Achcińska (Miedź Legnica)
10. Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf)
11. Zuzanna Radochońska (Sztorm AWFiS Gdańsk)
12. Anna Konkol (TS ROW Rybnik)
13. Marta Kaźmierczak (UKS Bielawianka Bielawa)
14. Oliwia Silny (UKS Bielawianka Bielawa)
15. Agnieszka Glinka (UKS SMS Łódź)
16. Wiktoria Zieniewicz (UKS SMS Łódź)
17. Paulina Filipczak (UKS SMS Łódź)
18. Alicja Sokołowska (UKS SMS Łódź)
19. Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź)
20. Paulina Tomasiak (UKS Staszkówka Jelna)