Daleszczyk rozbiła Juventus

Pierwszy gol i udział przy drugiej bramce. Katarzyna Daleszczyk i jej włoska Brescia pokonała w hicie ligi Juventus.


W 18. kolejce rozgrywek Serie A swojego pierwszego gola w najwyższej lidze włoskiej strzeliła Katarzyna Daleszczyk. Zawodniczka wicemistrza Włoch zdobyła gola w meczu na szczycie tamtejszej ligi w którym jej ACF Brescia pokonała na wyjeździe Juventus 2:1. Jak ważny był to gol najlepiej pokazuje statystyka - dla najgroźniejszego rywala Bresci w walce o mistrzostwo Włoch była to pierwsza porażka w sezonie. W hitowym meczu Daleszczyk i Aleksandra Sikora rozegrały całe 90-minut. Daleszczyk strzeliła gola otwierającego wynik i miała swój znaczący udział przy trafieniu na 2:0.

We Włoszech rozegrano już 18 z 22 kolejek. Na czele tabeli jest Juventus mający tyle samo punktów co Brescia. O wyższej pozycji piłkarek z Turynu decydują jednak mecze bezpośrednie - teraz Brescia wygrała 2:1, ale jesienią przegrała 0:4. Klub z trzeciego miejsca podium ma na chwilę obecną aż 17 punktów straty do lidera i wicelidera. Pozostały jeszcze cztery kolejki, w których klub Daleszczyk i Sikory będzie liczył nie na wicemistrzostwo, lecz na wygranie ligi. Na południu Europy sezon zakończy się 12 maja.

Ciekawą kwestią jest funkcjonowanie Juventusu w Serie A. Rok temu dyrektor "męskiego" klubu zapowiedział powstanie drużyny kobiet. Klub nie chciał jednak zaczynać gry od najniższej ligi i wykupił licencję od siódmej drużyny poprzedniego sezonu w najwyższej lidze - ASD Cuneo i tym samym nowy klub wskoczył do elity. To mniej więcej tak, jakby z dnia na dzień w polskiej Ekstralidze pojawiła się żeńska Legia Warszawa albo Lech Poznań zamiast przykładowo Mitechu Żywiec.

Reprezentantki Polski, Katarzyna Daleszczyk i Aleksandra Sikora rozgrywają teraz swój pierwszy sezon w ACF Brescia. Do Włoch obie przeprowadziły się latem jako wolne zawodniczki. Wcześniej grały razem w Medyku Konin. Niezależnie od tego, czy ich klub w tym sezonie drugi raz z rzędu zostanie wicemistrzem Włoch czy po dwuletniej przerwie zdobędzie złoty medal to Brescia w przyszłym sezonie i tak zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Włoszki mają bowiem zagwarantowane dla swoich klubów dwa miejsca Champions League.