I liga pauzowała, a nie musiała

Weekend 7/8 kwietnia był wolny od rozgrywek szczebla centralnego do którego zalicza się Ekstraliga kobiet i I liga kobiet. Przerwa w terminarzu wynikała z kalendarza FIFA. Był to czas zarezerwowany dla reprezentacji narodowych. Seniorska reprezentacja Polski w tym czasie rozgrywała mecze eliminacji Mistrzostw Świata, natomiast reprezentacja U19 miała swoje zgrupowanie w Wałbrzychu. Kadra U17 nie miała zgrupowania.

O ile pauza Ekstraligi przez reprezentacje jest naturalna to przerwa w terminarzu I ligi od lat budzi wątpliwości. W ostatni weekend cała I liga pauzowała, a z klubów pierwszej ligi powołania do reprezentacji Polski otrzymały tylko dwie zawodniczki. Były to Klaudia Kamińska i Natalia Piątek ze Stomilanek Olsztyn, które zostały powołane do U19. Kamińska nie mogła brać udziału w zgrupowaniu i jej miejsce zajęła Justyna Chudzik z pierwszoligowego Rolnika Głogówek.

Co więcej - liga pauzowała, a zawodniczka z Głogówka tego samego dnia, którego oficjalnie kończyło się zgrupowanie w Wałbrzychu i tak zagrała w niedzielnym, zaległym meczu ligowym swojego zespołu, 500 kilometrów dalej - w Rzeszowie. Był to oczywiście mecz I ligi kobiet, która miała przecież przerwę ze względu na zgrupowania reprezentacji narodowych...