Wtopa z Albanią

Seniorska reprezentacja zremisowała we Włocławku z Albanią 1:1. To najsłabszy zespół w naszej grupie eliminacyjnej.

el. MŚ 2019, 06.04.2018
Polska - Albania 1:1
Daleszczyk - Morina

Polska: Kiedrzynek - Sikora, Siwińska, Guściora, Wiankowska, Grabowska (65 Zdunek), Daleszczyk (64 Balcerzak), Sałata, Pajor, Kamczyk, Winczo

Wtopą reprezentacji Polski zakończył się mecz z Albanią rozgrywany w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2019. Biało-czerwone zajmujące aktualnie 31. miejsce w rankingu FIFA zremisowały 1:1 z Albanią, która w tym rankingu jest na odległej 75. pozycji. Jesienią Polki wygrały na wyjeździe z Albanią 4:1.

Początek meczu Polki miały wymarzony. Już po minucie gry było 1:0 po golu Katarzyny Daleszczyk. Mogło wydawać się, że będzie festiwal bramkowy ale taki niebezpieczny wynik utrzymał się aż do 74. minuty, kiedy to przyjezdne strzeliły gola wyrównującego. Taki wynik we Włocławku utrzymał się do końca. Dla Albanii to pierwsze punkty w tych eliminacjach.

Remis z najsłabszą w naszej grupie Albanią to bardzo zaskakujący wynik. Tym samym ewentualna droga naszej reprezentacji na przyszłoroczny Mundial we Francji zdecydowanie się oddala. We wtorek na wyjeździe kadra selekcjonera Stępińskiego zagra z wyżej notowanymi Szkotkami. Kolejne mecze odbędą się w czerwcu.

Do meczu z Albanią reprezentacja przystąpiła tylko z czterema zawodniczkami rezerwowymi. Choć przedmeczowe zgrupowanie kadry narodowej trwało od poniedziałku wielkanocnego to dopiero niedługo przed meczem okazało się, że spośród 20 powołanych zawodniczek tylko 14 było uprawionych do gry w eliminacjach. W ostatniej chwili dowołana została Emilia Zdunek.