Operacja wicemistrzyni

Reprezentantka Polski złamała obojczyk. Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na operację Joanny Kaczmarczyk.


Podstawowa piłkarka reprezentacji Polski niesłyszących Joanna Kaczmarczyk, podczas treningu miała niefortunny wypadek, wskutek którego złamała obojczyk. Uraz jest na tyle poważny, że konieczna jest operacja. Jej całkowity koszt wynosi 11 tysięcy złotych. Od paru dni prowadzona jest zbiórka pieniędzy na ten cel. Dzięki ludziom dobrej woli już udało się zebrać ponad połowę z ośmiu tysięcy złotych, których brakowało, aby operacja mogła się odbyć. Jeszcze troszkę brakuje. Można pomóc...

Asia Kaczmarczyk
oprócz gry w reprezentacji niesłyszących jest związana z Mazowieckim Klubem Sportowych Niesłyszących "Mazowsze" Warszawa oraz IV-ligowym zespołem AKS Zły Warszawa gdzie jest filarem obrony. Z "Mazowszem" na początku roku wygrała turniej Europejskiej Ligi Głuchych w piłce halowej, który odbył się w Hiszpanii. Z kolei w ubiegłym roku wraz z kadrą narodową zdobyła wicemistrzostwo na Letnich Igrzyska Głuchych rozgrywanych w Turcji.

Nie ma co ukrywać, że zarówno pod względem zdrowotnym, jak i w kwestii późniejszego powrotu do sprawności ważne jest, aby operacja odbyła się jak najszybciej. Na ten rok niesłysząca reprezentantka ma bowiem zaplanowane parę niezwykle ważnych wydarzeń piłkarskich. Jest to m.in. turniej Ligi Mistrzyń Niesłyszących we Włoszech czy Halowe Mistrzostwa Europy Głuchych w Estonii. Bez prywatnej operacji, Asia nie będzie mogła reprezentować naszego kraju na arenie międzynarodowej.