Sztorm - Polonia 1:1 (foto)

Polonia Poznań kontynuuje sezon bez porażki. W pierwszym wiosennym meczu zremisowała w Gdańsku ze Sztormem.

I liga kobiet, gr. północna, 24.03.2018 r.
Sztorm AWFiS Gdańsk - Polonia Poznań 1:1

Stromska  80 - Zając 20

Sędzia: Agnieszka Kostrya (Kujawsko-Pomorski ZPN)

Sztorm: Rydlewska - Kisiel, Turowska, A.Bużan, Sirant, Komosińska, Kulig, Romańska (60 Grala), Słowińska, Potrykus (30 Sakłak), Stromska (85 Ustarbowska)

Polonia: Siejka - Monika Nowak, Czudzińska, Grześkowiak, Jacewicz (63 Sawicka), Filipiak (74 Zalaszewska), Sikora (61 Maria Nowak), Cywińska (87 Dziergas), Skowrońska (82 Tyl), Liczbińska (86 Machnowiecka), Zając

Można powiedzieć, że nie był to rewanż, ponieważ oba zespoły tak samo jako, jak w rundzie jesiennej podzieliły się punktami, a co więcej drugi raz padł remis 1:1 i spotkanie miało bardzo podobny przebieg do sierpniowego starcia Polonii ze Sztormem, czyli najpierw to poznanianki strzeliły gola, a gdańszczanki pod koniec meczu doprowadziły do wyrównania.

Wynik starcia inauguracyjnego wiosenne rozgrywki w I liga kobiet, gr. północna otworzyła w 20. minucie kapitan poznańskiej drużyny - Alicja Zając, której bardzo ładnie piłkę w pole karne wyłożyła Monika Skowrońska. Była to efektowna i co najważniejsze efektywna akcja. W 80. minucie z prawej strony boiska piłkę w pole karne Polonii dośrodkowała Gosia Grala, tam futbolówki do bramki nie zdołała skierować Amanda Turowska, a sekundę później do bezpańskiej piłki doskoczyła Natalia Stromska i było 1:1.