Futsalistki na Rosję

13 i 14 kwietnia futsalowa reprezentacja Polski rozegra w Gorzowie Wielkopolskim dwumecz z Rosją. Są powołania.


Pierwszy międzypaństwowy mecz w tym roku kalendarzowym rozegra futsalowa reprezentacja Polski. W piątek 13 kwietnia i dzień później podopieczne selekcjonera Wojciecha Weissa rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim towarzyski dwumecz z Rosją. Spotkania zaplanowano na godzinę 18 w piątek i na 14 w sobotę. Dla Polek będzie to wyzwanie, ponieważ Rosjanki są silniejszą reprezentacją od nas.

Na liście powołanych zawodniczek jest kilka niespodzianek. Sama lista jest krótsza o dwa miejsca w porównaniu do listopadowego dwumeczu z Finlandią, który odbyły się na Warmii i Mazurach. Z różnych względów brakuje takich nazwisk jak choćby Klaudia Grodzka, Alicja Busza czy Magdalena Knysak. Debiutantką jest Magdalena Matyja.

Nowy futsalowy mistrz Polski - TS ROW Rybnik otrzymał trzy powołania dla swoich zawodniczek. Tyle samo co AZS UAM Poznań. Najwięcej kadrowiczek ma AZS UJ Kraków - cztery. Mecz Polska - Rosja niestety koliduje z rozgrywkami na trawie. Odbędzie się... tydzień po przerwie w Ekstralidze i I lidze zarezerwowanej dla reprezentacji i w ten sam weekend co kolejka we wszystkich rozgrywkach trawiastych.

reprezentacja Polski w futsalu
1. Monika Wasil (AZS AWF Warszawa)
2. Karolina Klabis (AZS UJ Kraków)
3. Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków)
4. Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków)
5. Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków)
6. Katarzyna Włodarczyk (AZS UW Warszawa)
7. Renata Uchnast (ISD-AJD Częstochowa)
8. Adriana Sikora (AZS UAM Poznań)
9. Monika Skowrońska (AZS UAM Poznań
10. Alicja Zając (AZS UAM Poznań)
11. Andżelika Dąbek (TS ROW Rybnik)
12. Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik)
13. Magdalena Wojcik (TS ROW Rybnik)
14. Magdalena Matyja (Wanda Słomniczanka Słomniki)