Krajowe sędzie wyżej w Europie

Sędzia Katarzyna Lisiecka-Sęk i Sylwia Grygiel były w Izraelu na turnieju elite round U17. Dla Grygiel był to debiut.

Do udziału w turnieju Elite Round odbywającym się w rejonie Tel Awiwu w Izraelu będącym drugim i jednocześnie ostatnim etapem eliminacji Mistrzostw Europy U17 wyznaczone zostały dwie przedstawicielki Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej połowie marca nad Morzem Śródziemnym mecze prowadziły sędzia główna Katarzyna Lisiecka-Sęk i Sylwia Grygiel jako sędzia asystentka.

Dla 30-letniej Sylwia Grygiel był to szczególny turniej, ponieważ pierwszy raz uczestniczyła w międzypaństwowych zawodach na tym poziomie rozgrywkowym. W Izraelu jako sędzia asystentka wzięła udział w trzech spotkaniach w których współpracowała z sędziami z Francji i Izraela. Sylwia Grygiel pochodzi z Jarocina. Od ponad dziesięciu lat jest sędzią piłkarską. Jako sędzia asystentka regularnie prowadzi mecze Ekstraligi kobiet. Reprezentuje Kolegium Sędziów Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Do Izraela poleciała wspólnie z Katarzyna Lisiecka-Sęk, która posiada status sędzi międzynarodowej. Arbiter główna z wielkopolskiej Mosiny na turnieju elite round rozstrzygała w dwóch meczach oraz w jednym wystąpiła w charakterze sędzi technicznej. Awans z tego turnieju do finałów ME U17 wywalczyła reprezentacja Hiszpanii, która wygrała wszystkie trzy mecze z Danią, Rosją oraz Izraelem.

Polska ma cztery sędzie międzynarodowe główne oraz cztery asystentki. Oprócz Lisieckiej-Sęk są to również Monika Mularczyk, Karolina Tokarska i Ewa Augustyn. Sędziami asystentkami są natomiast Anna Dąbrowska, Aleksandra Prus, Kinga Seniuk-Mikulska i Katarzyna Wójs. W razie konieczności na mecze międzypaństwowe zabierane są także najwyżej sklasyfikowane krajowe sędzie asystentki.