Polonia Bytom wycofuje się z seniorskiej piłki

Kobiece Towarzystwo Sportowe Polonia Bytom wycofało się z rozgrywek III liga kobiet, gr. śląska. - Klub jest zmuszony wycofać się z seniorskiej piłki ze względu na problemy finansowe, które w zasadzie towarzyszyły od początku 2017 roku, kiedy KTS oraz inne kluby bytomskie nie mogły liczyć na wsparcie z miasta. Przetrwanie roku 2017 okazało się ponad siły - poinformowali działacze bytomskiego klubu.

KTS Polonia Bytom formalnie powstała w lipcu 2013 roku. Wcześniej piłkarki grały jako KS Sucha Góra, ale ze względu na brak możliwości rozwoju i złe warunki sanitarne panujące w obiektach klubowych postanowiły, że zwrócą się o pomoc do bytomskiej Polonii. Męski klub przystał na propozycję, udostępnił swoją nazwę i herb, ale piłkarki grały jako oddzielny klub w formie Towarzystwa Sportowego. 

W poprzednim sezonie piłkarki Polonii spadły z II ligi. Po rozegraniu pierwszej kolejki w III lidze dostały propozycję powrotu do drugiej ligi bo zwolniło się jedno miejsce. Ze względu na sytuację finansową i kadrową klub nie przystał na związkową propozycję. Jesienią w trzeciej lidze Polonia wygrała 7 meczów , 2 zremisowała oraz 5 przegrała. Rundę zakończyła na 6. miejscu w 15-zespołowej stawce.