Świat bez Celiny

Długoletnia kapitan UKS SMS Łódź zakończyła karierę piłkarską. - Nadszedł ten czas - mówi Celina Chmal.

W połowie sezonu decyzję o zakończeniu swojej przygody z piłką nożną podjęła i zrealizowała Celina Chmal. Piłkarka grająca przez kilka ostatnich lat w UKS SMS Łódź tym samym żegna się z czynnym uprawieniem sportu, boiskami Ekstraligi oraz całym piłkarstwem kobiecym. Jeszcze w rundzie jesiennej była podstawową zawodniczką łódzkiej drużyny oraz jej kapitanem.

- Piłka nożna przez lata była nieodłącznym elementem mojego życia. Szkołę, pracę, inne obowiązki, a także przyjemności zawsze trzeba było dopasowywać do treningów i meczów. W życiu każdej osoby w pewnym momencie przychodzi taki moment, że realizowanie swoich pasji trzeba niekiedy odłożyć na drugi plan i skupić się na dorosłym życiu. Podjęłam decyzję, którą kiedyś i tak trzeba byłoby podjąć. Kończę z grą w klubach - tłumaczy Celina Chmal.

28-letnia piłkarka przez całą swoją piłkarską karierę była związana z województwem łódzkim. - Nie byłam piłkarką o którą starałby się kluby z całej Polski. Niemniej jednak kończę swoją przygodę z poczuciem satysfakcji - uśmiecha się defensywnie usposobiona piłkarka. Najpierw grała w swojej rodzinnej miejscowości gdzie reprezentowała MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, a następnie przeniosła się do Łodzi, najpierw do Widzewa Łódź, później do UKS SMS Łódź.

Barwy UKS SMS Łódź reprezentowała przez pięć lat. Z tym klubem przeszła drogę od II ligi aż po Ekstraligę. Przez cztery ostatnie sezony była kapitanem łódzkiej drużyny. Odchodzi jako kapitan. - Życzę klubowi osiągania jak najlepszych wyników w Ekstralidze, zarówno w tym sezonie, jak i w latach następnych. Dziewczynom, z którymi grałam w Tomaszowie i Łodzi dziękuję za współrywalizację sportową, z której mam bogate wspomnienia na rozpoczynający się etap mojego poza piłkarskiego życia - kończy Celina.