Czwarte w Turcji

Reprezentacja zajęła 4. miejsce w towarzyskim turnieju w Turcji. Dwie wygrane, porażka i remis z karnymi.

Swoje pierwsze zgrupowanie w 2018 roku ma za sobą seniorska reprezentacja Polski. Kadra prowadzona przez szczecińskiego selekcjonera Miłosza Stępińskiego - tak samo jak rok temu - wzięła udział w towarzyskim turnieju odbywającym się w Turcji. Polki nad Morzem Śródziemnym rozegrały cztery mecze i w ostatecznym rozrachunku zajęły 4. miejsce w turniejowych zmaganiach na dziesięć startujących drużyn.

Nasza kadra kolejno wygrała z Jordanią 2:0, Łotwą 2:0, a na koniec meczów grupowych przegrała z Meksykiem 0:1. W kończącym turniej meczu z Ukrainą padł remis 0:0, natomiast w serii rzutów karnych mającej wyłonić finalną kolejność w turnieju przegraliśmy. Polki w meczach ze znacznie niżej notowanymi rywalkami wygrały, natomiast z Meksykiem i Ukrainą, które w rankingu FIFA plasują się o 3-4 miejsca wyżej były już problemy, aby osiągać korzystny wynik.

Turniej w Turcji nie pokazał, na co stać biało-czerwoną reprezentację. Wynikało to z dużych rotacji składem, dużej ilości przeprowadzanych zmian w trakcie meczów wynikających z rozgrywania spotkań co dwa dni oraz choćby z uwagi na fakt, iż Polki nie poleciały do Turcji w najsilniejszym składzie. Brakowało między innymi kontuzjowanych Ewy Pajor, Pauliny Dudek, Patrycji Balcerzak.

Podczas czterech meczów swoje szansy dostały dotychczas niegrające w kadrze Symela Ciesielska, Patrycja Matla, Agnieszka Jędrzejewicz i Dżesika Jaszek. Selekcjoner pierwotnie powołał aż 24 zawodniczki, ale finalnie zabrał o jedną mniej. W połowie zgrupowania do kadry "A" dołączyła Nikola Karczewska z reprezentacji U19, która również była w tym okresie na zgrupowaniu w Turcji (wygrała ze Słowacją i przegrała z Turcją).

Polki przygotowują się do kolejnych meczów eliminacji Mistrzostw Świata 2019. Najbliższy mecz o punkty odbędzie się 6 kwietnia we Włocławku, kiedy to zagramy z najsłabszą w naszej grupie Albanią. Poważniejszy test odbędzie się cztery dni później podczas wyjazdowego meczu ze Szkocją.

Turkish Women’s Cup – Alanya 2018
1. Francja B
2. Meksyk
3. Ukraina
4. Polska
5. Kosowo
6. Irlandia Północna
7. Rumunia
8. Jordania
9. Łotwa
10. Kazachstan

reprezentacja Polski
1. Jolanta Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Aleksandra Sikora (Brescia Calcio)
3. Katarzyna Daleszczyk (Brescia Calcio)
4. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)
5. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt)
6. Dominika Grabowska (GKS Górnik Łęczna)
7. Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
8. Agnieszka Jędrzejewicz (GKS Górnik Łęczna)
9. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
10. Sylwia Matysik (GKS Górnik Łęczna)
11. Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna)
12. Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna)
13. Patrycja Matla (KKS Czarni Sosnowiec)
14. Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź)
15. Nikol Kaletka (KKPK Medyk Konin)
16. Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin)
17. Dagmara Grad (KKS Czarni Sosnowiec)
18. Joanna Operskalska (KKS Czarni Sosnowiec)
19. Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec)
20. Dżesika Jaszczek (GKS Górnik Łęczna)
21. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
22. Martyna Wiankowska (SMS Łódź)
23. Symela Ciesielska (MSV Duisburg)
24. Gabriela Grzywińska (Górnik Łeczna)
24. Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg)
25. Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)
26. Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin)
27. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)


Ukraina - Polska 0:0, rk. 3:1

Polska: Kiedrzynek (46 Szymańska) - Ciesielska (63 Sikora), Grzywińska, Operskalska (46 Siwińska), Kamczyk, Jaszek (46 Grabowska), Sałata (46 Guściora), Zdunek, Matuschewski (46 Kalekta), Jędrzejewicz, Winczo

Meksyk - Polska 1:0
Johnson

Polska: Kiedrzynek - Sikora (74 Matla), Grad, Siwińska (58 Sałata), Guściora, Wiankowska, Kamczyk (58 Jędrzejewicz), Daleszczyk (64 Matuschewski), Matysik, Grabowska (74 Ciesielska), Winczko (64 Jaszek)

Łotwa - Polska 0:2
Grabowska, Winczo

Polska: Palińska - Ciesielska (71 Sikora), Siwińska, Operskalska, Grzywińska (60 Sałata), Kamczyk (46 Grabowska), Jędrzejewicz (46 Matuschewski), Zdunek, Kaletka (46 Daleszczyk), Matla, Jaszek (46 Winczo)

Jordania  - Polska 0:2
Guściora, Wiankowska

czerwona kartka: Matysik (75 minuta, drugie napomnienie)

Polska: Szymańska - Sikora, Guściora, Grad, Wiankowska, Sałata (46 Matla), Matuschewski (46 Kaletka), Daleszczyk (78 Zdunek), Grabowska (46 Jaszek), Kamczyk (46 Jędrzejewicz), Winczo (Matysik)