MVP: Ewelina Bolko

Ewelina Bolko została wybrana najlepszą zawodniczką finałów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Przez trzy dni w Warszawie odbywał się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Mistrzostwo kraju w ogólnopolskiej rywalizacji studentek zdobył Uniwersytet Jagielloński, który w finale pokonał Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Wałbrzycha. W mistrzostwach brało udział 40 szkół wyższych z czego szesnaście wystąpiło w turnieju finałowym. Oprócz złotych medali drużyna z Krakowa została także nagrodzona indywidualnymi wyróżnieniami. Karolina Klabis została wybrana najlepszą bramkarką, a Ewelina Bolko została uznana za najlepszą zawodniczkę mistrzostw.

- Bardzo cieszę się z wyróżnienia - przyznaje Ewelina Bolko nagrodzona tytułem MVP. - Po zwycięstwie w meczu finałowym przeczuwałam, że jedna z naszych dziewczyn zostanie wyróżniona. Otrzymanie nagrody MVP turnieju było dla mnie dużym zaskoczeniem i sprawiło mi to ogromną radość. Najważniejszy jednak jest sukces całej drużyny i to mnie najbardziej cieszy - mówi z szczerością świeżo upieczona mistrzyni Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Dla Eweliny był to trzeci turniej Akademickich Mistrzostw Polski. - Do UJ przyszyłam latem 2015 roku, kiedy to po zdaniu matury przeniosłam się z Białej Podlaskiej do Krakowa - wspomina. Pierwsze jej AMP'y nie były udane. Razem z Uniwersytetem zajęła 5. miejsce. Rok temu było lepiej, ale drugie miejsce też nie było zadowalające. - Na szczęście tym razem udało nam się zrewanżować Wałbrzychowi za ubiegłoroczną porażkę w meczu finałowym - uśmiecha się Bolko, która zarówno w tym roku, jak i rok wcześniej w meczu finałowym wpisywała się na listę strzelczyń.

22-letnia Ewelina Bolko pochodzi z miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim na Podkarpaciu. Jest wychowanką UKS Trops Kamień. Później przez cztery lata grała w Ekstraligowym zespole AZS PSW Biała Podlaska skąd niespełna trzy lata temu przeniosła się do Krakowa. Od tego czasu grę na trawiastym boisku łączy także z halą. Jest aktualną mistrzynią kraju nie tylko w futsalowej rywalizacji studentek, ale także w klubowej Ekstralidze futsalu. W przeszłości występowała w kadrach narodowych U15, U17, i U19 i w seniorskiej reprezentacji futsalu.