Triumf Jagiellońskiego (foto)

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. Triumf UJ Kraków. Medale Wałbrzycha i Gdańska.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Udział w Akademickich Mistrzostwach Polski można podzielić na dwie części. Oprócz turnieju głównego rozgrywane są także dwa strefowe półfinały. W tym roku odbyły się one w Szczecinie i Wałbrzychu. Łącznie wystartowało w nich 39 uczelni wyższych, z czego piętnaście najlepszych zakwalifikowało się do turnieju finałowego. Stawkę jako szesnasta drużyna uzupełnił Uniwersytet Warszawski - tegoroczny gospodarzy trzydniowej imprezy.

--> Po AMP w Szczecinie (foto)
--> Po AMP w Wałbrzychu (foto)

Turniej wygrał grający na co dzień w Ekstralidze - na trawie i w hali - zespół UJ Kraków. W finale Jagiellonki pokonały PWSZ Wałbrzych i tym samym powzięły rewanż za ubiegłoroczny turniej AMP kiedy to w Katowicach po dogrywce przegrały z wałbrzyszankami. Miejsce na podium zajął również UG Gdańsk.

Za niespodzianki turnieju można uznać przede wszystkim brązowy medal dla Uniwersytetu Gdańskiego, który w pięciu poprzednich edycjach turnieju nie zdołał dojść do ćwierćfinałów, a teraz stanął na podium. Negatywnymi niespodziankami były słabe wyniki Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, Katowic i Wrocławia. Po tych reprezentacjach spodziewano się lepszych rezultatów.

Najwięcej bramek w turnieju strzeliła Patrycja Michalczyk ze Szczecina. Za najlepszą golkiperkę turnieju finałowego ponownie uznana została Karolina Klabis z UJ, natomiast tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Ewelina Bolko grająca w zwycięskiej drużynie.

kolejność końcowa
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Szczeciński
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
7. Politechnika Opolska
8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
9. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
10. Politechnika Śląska w Gliwicach
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
12. Uniwersytet Warszawski
13 - 16. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Galeria