AMP'y też dla profesjonalnych piłkarek

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. W tym roku w AMP'ach wystartowało łącznie 40 uczelni wyższych. Mimo że jest to impreza typowo Akademicka to na stałe wpisała się w kalendarz piłki nożnej kobiet w Polsce. AMP'y są bowiem wydarzeniem w którym biorą udział także czołowe polskie piłkarki.

AMP w obecnej formule odbywają się od 2011 roku. Od tego czasu o tytuł Akademickiego Mistrza Polski rywalizowało wiele znanych polskich piłkarek. W tym gronie jest m.in. Katarzyna Kiedrzynek z francuskiego PSG, która rok temu zagrała w finale Ligi Mistrzyń, a wcześniej w AMP'ach reprezentowała UMCS Lublin. Oprócz niej uczestniczkami AMP były także inne czołowe bramkarki - Anna Szymańska, Anna Palińska, Karolina Klabis, Klaudia Kowalska, Beata Watychowicz, Aleksandra Komosa czy choćby Andżelika Dąbek.

We wcześniejszych edycjach mistrzostw grały także czołowe reprezentantki Polski: Aleksandra Sikora czy choćby Jolanta Siwińska. Ponadto, na przestrzeni ostatnich lat udział w AMP'ach brało także wiele innych kadrowiczek. W tym gronie można wymienić takie nazwiska jak m.in. Agata Guściora, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk czy choćby Natalia Chudzik. Aktywny udział w AMP brały także sędzie z Ekstraligi - Justyna Naklicka, Karolina Skalska, Michalina Diakow czy choćby dzisiejsza sędzia międzynarodowa Ewa Augustyn.

Do AMP'ów dorosły już także złote medalistki Mistrzostw Europy U17 z 2013 roku. W tym miejscu można przywołać nazwiska takich zawodniczek jak Dominika Dereń, Urszula Wasil, Patrycja Michalczyk, Katarzyna Gozdek, Magdalena Gozdecka, Karolina Ostrowska, Anna Zapała i Anna Rędzia. Nazwisk zawodniczek grających w Ekstralidze, czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce i grających jednocześnie w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu nie ma nawet sensu przywoływać, tyle ich było i tyle ich nadal jest...