Na dłużej w Medyku

Natalia Pakulska i Natalia Chudzik przedłużyły swoje umowy z Medykiem Konin do połowy 2020 roku.


Kluby z Ekstraligi kobiet coraz częściej podpisują ze swoimi zawodniczki coraz to dłuższe kontrakty o profesjonale uprawianie piłki nożnej. Kiedyś normą było, że zawodniczka ze swoim klubem wiązała się na okres jednego sezonu. Teraz profesjonalne kontrakty podpisuje się zazwyczaj na okres dwóch, a czasem i nawet trzech lat. Ostatnio na przedłużenie swoich umów z Medykiem Konin zdecydowały się dwie jego czołowe piłkarki będące reprezentantkami Polski.

Na pół roku przed wyjaśnieniem dotychczasowych umów z mistrzem Polski na pozostanie w Koninie na kolejne dwa lata zdecydowały się Natalia Chudzik i Natalia Pakulska. Obie podpisały dwuletnie kontrakty, które będą obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. - W mojej opinii są to jedne z najlepszych piłkarek w Polsce więc zależało nam, aby przedłużyć z nim kontrakt i cieszymy się bardzo, że zawodniczki zdecydowały się na taką decyzję - powiedział przed kamerą telewizji klubowej Roman Jaszczak, prezes i jednocześnie trener Medyka.

29-letnia Chudzik i 27-letnia Pakulska z Medykiem są już związane od wielu lat. - To dwie doskonałe zawodniczki - kwituje ich trener. O tym, że pozostaną w Koninie na kolejne dwa sezony zadecydowały nie tylko ich reprezentacyjne umiejętności piłkarskie, lecz także polityka klubu. - Myślę, że w naszym klubie będzie to już norma, że na pół roku przed końcem kontraktu będziemy proponować zawodniczkom jego przedłużenie - dodaje Jaszczak. Pozostanie w Medyku tych dwóch futbolistek można już traktować jako pierwsze wzmocnienie mistrzyń Polski na przyszły sezon.

Swoją przygodę z piłką nożną Natalia Chudzik rozpoczynała w Victorii Sianów w województwie zachodniopomorskim. Stamtąd w 2005 roku trafiła do Medyka. Od trzynastu sezonów nieprzerwanie gra w Ekstralidze. Oprócz występów w Medyku grała w międzyczasie także w Unii Racibórz i Górniku Łęczna. Od trzech sezonów ponownie jest w Koninie. W składzie Medyka po Ani Gawrońskiej to najbardziej doświadczona piłkarka pod względem ilości występów w Ekstralidze. Gra na skrzydle.

Grająca w środku pola Natalia Pakulska pochodzi z Brześcia Kujawskiego. Tam również rozpoczęła swoją piłkarską karierę. Przez moment występowała także w klubie Duet Włocławek. Do Medyka trafiła w 2005 roku i grała początkowo w drużynach młodzieżowych. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zadebiutowała w 2008 roku. W ostatnim czasie Medyk nie do końca mógł wykorzystać jej umiejętności. We wrześniu 2017 i listopadzie 2016 będąc na zgrupowaniu reprezentacji Polski dwukrotnie zerwała więzadła krzyżowe.