Startują warszawskie AMP'y

Rozpoczyna się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. 16 drużyn powalczy o medale.

W piątek rozpocznie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw jest Uniwersytet Warszawski jednak większość meczów będzie odbywać się na obiektach miejskich, a także w hali AWF Warszawa. Będzie to coroczny finał największej halowej imprezy w polskim piłkarstwie kobiecym. Szesnaście uczelnianych drużyn będzie walczyć o Mistrzostwo Polski. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim.

Drużyny, aby zakwalifikować się do finału musiały przejść przez eliminacje. Turnieje półfinałowe odbyły się w Szczecinie - dla uczelni z północnej części kraju oraz w Wałbrzychu i pobliskim Szczawnie - Zdroju - dla uczelni z południowej części Polski. W obu turniejach wystąpiło łącznie 39 uczelni, a czego aż 23 w turnieju wałbrzyskim.

--> Po AMP w Szczecinie (foto)
--> Po AMP w Wałbrzychu (foto)

Awans do finału uzyskało 15 drużyn, a Uniwersytet Warszawski miał zapewnione miejsce w gronie finalistów jako gospodarz. Z półfinału "A" w Szczecinie awansowało sześć drużyn, a z półfinału "B" w Wałbrzychu awans uzyskało dziewięć drużyn. To podział według klucza z równym uwzględnieniem całkowitej liczby uczestników obu półfinałów. Turnieje półfinałowe wygrał UAM Poznań i UJ Kraków.

Mistrzostwa zdobytego rok temu będzie broniła PWSZ Wałbrzych. Kto jest faworytem do zdobycia medali? To bardzo trudne pytanie. Wytypowanie wszystkich trzech medalowych miejsc może graniczyć z cudem. Bez wątpienia najbardziej uznanymi markami biorącymi udział w AMP'ach są UAM Poznań, Uniwersytet Jagielloński z Krakowa, Uniwersytet Szczeciński czy choćby warszawski AWF.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP. Złoto wygrywał już PWSZ Wałbrzych (2017), UAM Poznań (2016, 2014), UJ Kraków (2015), PWSZ Konin (2013, 2011), Uniwersytet Szczeciński (2012) oraz AJD Częstochowa (2008, 2009, 2010).

Finaliści AMP 2018
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
6. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
7. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
8. Uniwersytet Warszawski
9. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
10. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
11. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
12. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
13. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
14. Politechnika Śląska w Gliwicach
15. Politechnika Opolska
16. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych

Szczegółowe informacje o turnieju na stronie fb AMP w Futsalu Kobiet - finał