Wyniki pierwszych ćwierćfinałów futsalu

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały pierwsze starcia w ramach ćwierćfinałowych dwumeczów Ekstraligi futsalu. Najbliżej awansu do Final Four jest TS ROW Rybnik, który wygrał na wyjeździe 4:1 z AZS UW Warszawa. Duże szanse na awans kosztem AZS AWF Warszawa ma aktualny mistrz kraju - AZS UJ Kraków. W pozostałych meczach sytuacja jest otwarta.

Rolnik Głogówek - AZS UAM Poznań 2:2
AZS UJ Kraków - AZS AWF Warszawa 3:1
Uniwersytet Gdański - Wanda Słomniczanka Słomniki 2:3
KU-AZS UW Warszawa - TS ROW Rybnik 1:4

Były to pierwsze mecze. Do rozegrania pozostały jeszcze rewanże. Niektóre odbędą się za tydzień, inne za dwa tygodnie. Część drugich terminów nie jest jeszcze znana. Wynika to z faktu, iż zgodnie z terminarzem rewanże powinny odbyć się za tydzień, lecz w tym czasie odbywać będzie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, a ponad połowa z ćwierćfinalistów to zespoły grające pod szyldem Akademickich Związków Sportowych.

Final Four czyli turniej finałowy Ekstraligi futsalu z udziałem czterech drużyn rozegrany zostanie w terminie 3/4 marca w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). W sobotę odbędą się półfinały, a w niedziele mecze o medale. Nie będzie spotkań rewanżowych tak jak w przypadku ćwierćfinałów.