Do trzech razy sztuka?

AZS AWF Warszawa jest jedną czołowych drużyn futsalowych ale medalu jeszcze nie zdobył. Najtrudniejsze podejście.


W rozgrywkach Ekstraligi futsalu zawodniczki AZS AWF Warszawa zadebiutowały jesienią 2015 roku. Wcześniej drużyna grająca pod szyldem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie była znana za sprawą swoich występów w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Obecny sezon jest natomiast ich trzecim w futsalowej lidze. Od początku kiedy AWF gra w Ekstralidze jest jedną z czołowych drużyn, ale medalu jeszcze nie udało mu się zdobyć.

Z uwagi na fakt, iż obecny sezon dla futsalistek ze stolicy jest ich trzecim w lidze wypadałoby zadać popularne w takich sytuacjach pytanie, a może wręcz nawet przysłowie: do trzech razy sztuka? Rok temu podopieczne trenera Zbigniewa Tyca w ćwierćfinałowym dwumeczu uległy dwukrotnie 2:4 w starciu z TS ROW Rybnik. Rok wcześniej także w play-offach przegrały natomiast dość nieoczekiwanie z Golem Częstochowa. W tym roku czeka je zadanie - zdaje się - trudniejsze niż w latach poprzednich.

Tym razem na drodze stołecznych futsalistek do turnieju finałowego Ekstraligi stoi AZS UJ Kraków. To aktualny mistrz Polski w tej odmianie piłki nożnej. Rywal z najwyższej półki. Awans do Final Four dla Krakowa to obowiązek. Dla Warszawy pokonanie w dwumeczu mistrza i historyczny awans do pierwszej czwórki byłby spełnieniem trzyletnich marzeń. Czy jest na to realna szansa? Pierwsze starcie odbędzie się 10 lutego o godzinie 18 w Krakowie. Rewanż parę dni później w stolicy.

W sezonie zasadniczym AZS AWF Warszawa na osiem spotkań wygrał 6. Raz zremisował z Kotwicą Kórnik (4:4) i również raz przegrał z AZS UAM Poznań (1:5). Do ćwierćfinałów warszawianki wchodzą z drugiego miejsca w północnej grupie. Ich strata do liderującego Poznania wyniosła trzy punkty, a przewaga nad trzecim zespołem w grupie wynosiła aż dziewięć punktów co zresztą dobrze pokazuje różnice poziomów między czołówką ligi a pozostałymi drużynami.

Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu podczas sezonu zasadniczego była niespełna 22-letnia Klaudia Dymińska, która strzeliła osiem bramek. Pięć goli zdobyła Karolina Kołomyjec. Z warszawskiego AWF do futsalowej reprezentacji Polski powoływane są Klaudia Grodzka i Monika Wasil. Skupiając się na nazwiskach należy wspomnieć, iż w tym sezonie w zespole nie gra już Magdalena Zduńczyk. Kapitanem drużyny od początku gry w Ekstralidze jest Marta Witoń.Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - @Marcin.biz