Jagielloński drugi raz najlepszy na południu

Podczas rozegranego w ostatni weekend w Wałbrzychu i pobliskim Szczawnie-Zdroju turnieju półfinałowym "B" Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu drugi raz z rzędu triumfowały zawodniczki reprezentujące Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Tym razem w finale pewnie pokonały AWF Wrocław 7:1, a rok wcześniej w meczu finałowym turnieju półfinałowego w Opolu zwyciężyły z AWF Katowice. Tym samym udowodniły swoją dominację na południu Polski.

Uniwersytet Jagielloński nie od dziś słynie z mocnej drużyny futsalowej kobiet. Zawodniczki z Krakowa już wielokrotnie wygrywały nie tylko AMP, ale zdobywały także złote medale w Ekstralidze futsalu, a ponadto reprezentowały kraj na arenie międzynarodowej. Obecnie są wicemistrzyniami Polski w rywalizacji Akademickiej, a w lutym podczas turnieju finałowego w Warszawie bez wątpienia będą chciały poprawić ten rezultat.

Podczas turnieju półfinałowego na Dolnym Śląsku zespół, którego opiekunem jest trener Krzysztof Swół grał w składzie: Klabis, Sitarz, Wilk, Konopka, Woźniak, Nieciąg, Ładocha, Maziarz, Kubaszek, Bolko, Zapała, Knysak, Malota, Dul. Indywidualnie wyróżnione zostały Karolina Klabis - najlepsza bramkarka turnieju oraz Natalia Sitarz - najlepsza zawodniczka trzydniowej rywalizacji. Dla zawodniczek Nieciąg, Malota, Kubaszek i Woźniak był to debiut w AMP'ach.

UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu bierze udział od pierwszej edycji zmagań, czyli od 2011 roku. Dotychczas Uczelnia w swoim dorobku ma jeden złoty medal (2015) i dwa srebrne (2017, 2014). W turniejach półfinałowych przeznaczonych dla południowej części Polski zespół Jagielloński pięciokrotnie stawał na podium - dwa razy na szczycie (2018, 2017) i trzy razy na najniższym stopniu (2016, 2014, 2013).