Sianów wygrał LEO Ladys Cup w Lęborku

Piłkarki Victorii SP2 Sianów na turnieju LEO LADYS CUP 2018 w Lęborku okazały się zdecydowanie najlepsze. Wygrały wszystkie mecze i zajęły pierwsze miejsce. W pierwszym meczu jeszcze nie rozgrzane pokonały Zinę Polchowo 2:1, a bramki strzeliły Malwina Grzelak i Marta Krakowska. W drugim meczu już spokojnie wygrały 3:0 z pierwszym zespołem Lwa Lębork i ponownie strzelczyniami były Grzelak (x2) i Krakowska. Podczas trzeciego meczu wygrały 5:0 z GKS Żukowo, a wszystkie bramki strzeliła Grzelak. W czwartym starciu sianowianki wypunktowały AWKS Night Shadows Wejcherowo 3:0 i ponownie wszystkie gole zdobyła Grzelak. W piątym meczu Victoria SP 2 zmierzyła się z rezerwami Lwa Lębork i zwyciężyła 3:1. Po jednej bramce strzeliły: Grzelak, Krakowska i bramkarka Oktawia Kaszewska. W szóstym i swoim ostatnim meczu turnieju sianowianki mając już zapewnione zwycięstwo w turnieju grały na przysłowiowym luzie i łatwo pokonały Profan Gościcino 3:0 po bramkach Grzelak (x2) i Krakowskiej.  

W zespole sianowskim grały: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Robakowska, Marta Krakowska, Malwina Grzelak, Alicja Wojciechowska, Wiktoria Mąka , Karolina Kawałek i Oliwia Gołaszewska. Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński byli zadowoleni z gry swoich podopiecznych, które może po za pierwszym meczem (w którym nie były odpowiednio rozgrzane) naprawdę zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie mecze i pokazały wiele pięknych akcji zakończonych efektownymi bramkami. Dobrą grę sianowianek  docenili też trenerzy innych drużyn wybierając na najlepszą zawodniczkę turnieju Martę Krakowską. Królową strzelczyń z 13 bramkami została Malwina Grzelak (obie z UKS Victoria SP 2 Sianów), a bramkarką Klaudia Grubba z Lwa Lębork.

Zawody były bardzo dobrze przygotowane przez organizatorów. Głównym inicjatorem turnieju był prezes klubu Piotr Grudzień. Nie zabrakło dobrej gry, nagród i poczęstunku. Zawody otworzyła Elżbieta Godderis - wicestarosta Powiatu Lęborskiego, a zakończyli i wręczali nagrody Teresa Ossowska-Szara - Starosta Powiatu Lęborskiego i Witold Namyślak - Burmistrz Lęborka.

klasyfikacja końcowa
1. Victoria SP2 Sianów
2. Lew Lębork
3. GKS Żukowo
4. AWKS Night Shadows Wejherowo
5. PROFAN Gościcino
6. Lew II Lębork
7. Zina Polchowo