Rekordowy transfer Dudek

Paulina Dudek przeszła z Medyka Konin do Paris Saint-Germain. To najdroższy transfer w historii Ekstraligi.

Niespełna 21-letnia Paulina Dudek grająca dotychczas w mistrzowskim zespole Medyka Konin podpisała 2,5 letni kontrakt z brązowym medalistą ligi francuskiej Paris Saint-Germain. Reprezentantka Polski już w najbliższych dniach będzie mogła otrzymać szansę debiutu w swoim nowym klubie.

Dudek do Paryża odeszła pół roku przed wyjaśnieniem jej kontraktu z Medykiem. Na tej podstawie jednej z najbogatszych klubów w Europie zapłacił za swoją nową futbolistę 20 tysięcy euro, a dodatkowo PSG ma zagrać z Medykiem mecz towarzyski. To historyczny transfer w historii polskiej Ekstraligi. Jeszcze nigdy nie sprzedano żadnej zawodniczki za tak wysoką kwotę i jeszcze nigdy żadna Polka nie przeszła do drużyny, która grała w finale ostatniej edycji Ligi Mistrzyń (PSG w rzutach karnych przegrało z Lyonem).

Paris Saint-Germain to jeden z najlepszych żeńskich klubów w Europie
. W trzech ostatnich latach dwukrotnie grał w finale Champions League, lecz głównego trofeum nie zdobył. W lidze PSG od lat próbuje ścigać Olympique Lyon. Od 2013 roku w PSG gra bramkarka Katarzyna Kiedrzynek, obecna kapitan reprezentacji Polski. Teraz dołączyła do niej Dudek i tym samym poszerzyła grono polskich zawodniczek w najwyższych zagranicznych ligach. Z Medyka do VfL Wolfsburg odeszła przed laty Pajor. Daleszczyk i Sikora trafiły latem do włoskiej ACF Brescia.

Piłkarską przygodę Paulina Dudek rozpoczęła w swojej rodzinnej miejscowości - Słubicach gdzie początkowo grała z chłopakami w miejscowej Polonii. W żeńskiej lidze zaczęła granie będąc piłkarką TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski.  W 2013 roku wraz z reprezentacją U17 zdobyła Mistrzostwo Europy. Później jako jedna z nielicznych zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski grając jeszcze w I lidze. Jej siostrą bliźniaczką jest Joanna, piłkarka I-ligowego KKP Bydgoszcz.

Od lata 2014 roku grała w Medyk Konin. Trzykrotnie z rzędu wygrała z nim Ekstraligę i zdobyła krajowy Puchar. Najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce rozegrała 69 spotkań w których zdobyła 39 bramek. W seniorskiej reprezentacji wystąpiła 23 razy zdobywając przy tym 2 gole. Teraz czas na Francję...