Komplet finalistów AMP

Połowa Uniwersytetów. Dwunastu tych samych uczestników co rok wcześniej. Cztery powroty do finałów.

Od piątku do niedzieli w dniach 16-18 lutego w Warszawie odbędzie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Będzie to coroczny finał największej halowej imprezy w polskim piłkarstwie kobiecym. Szesnaście uczelnianych drużyn będzie walczyć o Mistrzostwo Polski. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim.

Drużyny, aby zakwalifikować się do finału musiały przejść przez eliminacje. Turnieje półfinałowe odbyły się w Szczecinie - dla uczelni z północnej części kraju oraz w Wałbrzychu i pobliskim Szczawnie - Zdroju - dla uczelni z południowej części Polski. W obu turniejach wystąpiło łącznie 39 uczelni, a czego aż 23 w turnieju wałbrzyskim.

--> Po AMP w Szczecinie (foto)
--> Po AMP w Wałbrzychu (foto)

Awans uzyskało 15 drużyn, a Uniwersytet Warszawski ma zapewnione miejsce w gronie finalistów jako gospodarz. Z półfinału "A" w Szczecinie awansowało sześć drużyn, a z półfinału "B" w Wałbrzychu awans uzyskało dziewięć drużyn. To podział według klucza z równym uwzględnieniem całkowitej liczby uczestników obu półfinałów.

W gronie finalistów aż 12 z 16 drużyn to przedstawiciele szkół wyższych, które rok temu także grały w turnieju finałowy AMP w futsalu kobiet. Po przerwie od występów w turnieju finałowym awans uzyskali także AWF Wrocław, AJD Częstochowa, Politechnika Opolska i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Równa połowa finalistów to Uniwersytety, a najwięcej, bo aż trzech przedstawicieli w turnieju finałowym będzie miał Kraków.

Rok temu finał Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w Katowicach. Triumfowała wówczas PWSZ Wałbrzych po zwycięstwie nad UJ Kraków. W tym roku oprócz tych dwóch drużyn największe szansę na medale mają także UAM Poznań, AWF Warszawa i Uniwersytet Szczeciński, choć to wszystko zweryfikuje trzydniowa rywalizacja w stolicy.

Finaliści AMP
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
6. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
7. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
8. Uniwersytet Warszawski
9. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
10. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
11. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
12. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
13. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
14. Politechnika Śląska w Gliwicach
15. Politechnika Opolska
16. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych