Najmłodsza z wyróżnionych

21-letnia Paulina Dudek to najmłodsza piłkarka nominowana w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna".

W pierwszy weekend lutego w stołecznym Hotelu Hilton odbędzie się wręczenie nagród w plebiscycie organizowanym przez tygodnik „Piłka Nożna". Trzeci raz z rzędu redakcja popularnego pisma przyzna tytuł Piłkarka Roku. Oprócz ubiegłorocznej laureatki Katarzyny Kiedrzynek z francuskiego PSG nominowane są także Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna), Paulina Dudek (Medyk Konin), Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) oraz Ewa Pajor (VfL Wolfsburg).

Najmłodszą w gronie nominowanych piłkarek jest Paulina Dudek. Piłkarka mistrzowskiego Medyka Konin ma niespełna 21 lat. Dudek wraz z o rok starszą Eweliną Kamczyk i Ewą Pajor w plebiscycie nieoficjalnie reprezentują złote pokolenie rocznika 1996/97, które w 2013 roku osiągnęło największy sukces w historii naszej reprezentacyjnej piłki, czyli zdobyło złoty medal na turnieju finałowym corocznych Mistrzostw Europy U17. O ile Kamczyk i Pajor były już wcześniej nominowane w tym plebiscycie to teraz Dudek została wyróżniona po raz pierwszy.

Paulina Dudek miała udany 2017 rok. Z Medykiem Konin gdzie gra u trenera Romana Jaszczaka zdobyła kolejny raz mistrzostwo Polski i wygrała Puchar Polski. W obu przypadkach Medyk rywalizacje o dwa najważniejsza trofea w Polsce wygrał pokonując Górnika Łęczna. W Lidze Mistrzyń piłkarki z Wielkopolski dotarły tradycyjnie do 1/16 finału i opadły po dwumeczu z francuskim Olympique Lyon, który jest potentatem w kobiecej piłce nożnej nie tylko w Europie, ale także na całym globie. Można powiedzieć, że w 2017 roku Medyk w składzie z Dudek wygrał wszystko, co tylko mógł i zrobił to, do czego nas przyzwyczaił przez cztery ostatnie lata.

Indywidualnie w minionym roku pomocniczkę z Konina omijały poważniejsze kontuzje. Mogła też cieszyć się z dużej ilości strzelonych bramek. Łącznie w cyklu wiosna - jesień wystąpiła w 25 spotkaniach Ekstraligi i strzeliła aż 18 goli. Opuściła tylko dwa ligowe mecze. Grała także w reprezentacji Polski - wystąpiła osiem razy w biało-czerwonych barwach oraz zdobyła po golu w towarzyskich meczach z Białorusią i Litwą. Były to jej pierwsze zdobyte gole dla reprezentacji. Co ciekawe, w towarzyskim październikowym meczu z Estonią w Ostródzie wystąpiła nawet z opaską kapitana kadry narodowej, a było to spowodowane absencją pozostałych reprezentantek kadry selekcjonera Miłosza Stępińskiego.

Piłkarską przygodę Paulina Dudek rozpoczęła w swojej rodzinnej miejscowości - Słubicach gdzie początkowo grała z chłopakami w miejscowej Polonii. W żeńskiej lidze zaczęła granie będąc piłkarką TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski. Jako jedna z nielicznych zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski grając jeszcze w I lidze. Latem 2014 roku przeszła do klubu Medyk Konin. Trzykrotnie z rzędu wygrała z nim Ekstraligę i zdobyła krajowy Puchar. Teraz walczy o czwarty i zdaje się, że o najtrudniejszy do zdobycia dublet.

Do tej pory na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce rozegrała 69 spotkań w których zdobyła 39 bramek. W seniorskiej reprezentacji wystąpiła 23 razy zdobywając przy tym 2 gole.