Złoto Krakowa w MMP U18

Wanda Kraków wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu. Turniej rozegrano w Tychach.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 18. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Wanda Kraków, który w finale pokonał Unifreeze Górzno. Co ciekawe, Górzno może mówić o pechu ponieważ rok wcześniej też przegrało w finale, natomiast dla Wandy to rehabilitacja za grudniową porażkę w finale MMP U16 z Pragą Warszawa.

Na podium stanął również AZS UW Warszawa - ubiegłoroczny mistrz. Była to siódma edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. O prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 30 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Polonia Tychy jako gospodarz oraz AZS UW Warszawa jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów. Łącznie dało to 32 zespoły, które rywalizowały w tym sezonie.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 były już drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu we Wrocławiu zorganizowano MMP U-16 w których triumfowały zawodniczki MUKS Praga Warszawa. Do rozegrania pozostał jeszcze także turniej U-14, który w terminie 3-4 marca odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.

klasyfikacja końcowa
1. Wanda Kraków
2. Unifreeze Górzno
3. AZS UW Warszawa
4. Pogoń Tczew
5. Respekt Myślenice
6. Bielawianka Bielawa
7. Praga Warszawa
8. Rolnik Głogówek
9. Rekord Bielsko-Biała
10. Gol Częstochowa
11. Polonia Tychy
12. Zantka Chorzów