9 do 6 dla południa Polski?

Do udziału w eliminacjach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zgłosiło się 39 zespołów. Szesnaście drużyn wyraziło chęć udziału w turnieju półfinałowy odbywającym się w Szczecinie - dla uczelni z północy Polski, a dwadzieścia trzy zespoły wyraziły chęć uczestnictwa w turnieju, którego gospodarzem będzie Wałbrzych i Szczawno-Zdrój - ten półfinał jest dla uczelni mieszczących się na południu Polski. Mowa tu o deklaracjach występnych. Możliwe, że liczba uczestników ulegnie delikatnej zmianie, jeśli ktoś się wycofa.

Jeśli natomiast obecny podział ilościowych utrzyma się to awans do turnieju finałowego uzyska 9 pierwszych drużyn z południa i 6 z północy. Gospodarz finałów - Uniwersytet Warszawski ma bowiem zapewnione miejsce w gronie finalistów jako zespół numer 16.

Zgodnie z regulaminem technicznym miejsca premiowane awansem z obu półfinałów wylicza się na podstawie równania, w którym liczbę uczestników jednego turnieju półfinałowego należy podzielić przez łączną sumę uczestników obu półfinałów i wynik następnie pomnożyć przez 15 - bo tyle jest wolnych miejsc na turniej finałowy.

Pierwszy turniej finałowy odbędzie się w terminie 19-21 stycznia w Szczecinie, a drugi którego gospodarzem będzie Wałbrzych i wspomagające Szczawno-Zdrój został zaplanowany na czas 26-28 stycznia. Po drugim półfinale oficjalnie poznamy wszystkich uczestników największego w Polsce turnieju futsalowego kobiet.

Ubiegłoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Katowicach, a wygrała je Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Półfinały odbyły się natomiast w Gdańsku (18 uczestników) i Opolu (21 uczestników).