Medyk dał kadrze najwięcej

Zawodniczki zagranicznych klubów stanowiły w tym roku 34% reprezentacji "A". Konin stanowił 31%, a Łęczna 24%.


Marzy Ci się gra w reprezentacji Polski? Wyjedź za granicę albo staraj się o angaż w Medyku Konin bądź w Górniku Łęczna. Piłkarki występujące poza granicami naszego kraju oraz w dwóch najlepszych zespołach Ekstraligi w 2017 roku stanowiły łącznie 89% zawodniczek grających w reprezentacji Polski "A". W kadrze w tym roku grały piłkarki z ośmiu klubów zagranicznych i z ośmiu klubów Ekstraligi.

Biorąc pod uwagę czas gry piłkarek w reprezentacji Polski w ostatnim roku to najwięcej z nich, bo aż 34% stanowiły zawodniczki grające za granicą. Z polskich klubów najwięcej zespołowi selekcjonera Stępińskiego dał Medyk Konin - 31%. Drugi w tym zestawieniu był Górnik Łęczna ze współczynnikiem 24%. Dalej jeśli chodzi o kluby jest przepaść...

Wyniki dotyczą całego 2017 roku i zostały w nich uwzględnione letnie transfery piłkarek. Medyk bardzo duży procent swojego rocznego wkładu do reprezentacji ubierał wiosną. Latem pięć jego reprezentantek odeszło do innych klubów. W 2018 roku Górnik Łęczna może wyprzedzić Medyka w czasie gry jego piłkarek w seniorskiej kadrze narodowej.

Reprezentantki za każdy dzień spędzony na zgrupowaniu kadry otrzymują wynagrodzenie finansowe. Przy regularnych powołaniach wypłacane diety można traktować jako dodatkowy zastrzyk gotówki. Kluby za codzienną pracę nad wyszkoleniem i formą swoich piłkarek nie otrzymują gratyfikacji. W przypadku kontuzji reprezentantki na kadrze to na barkach klubów spoczywa ich leczenie o czym najczęściej przekonuje się lider tego zestawienia.

procent czasu gry piłkarek klubów w reprezentacji "A" 2017
31,0 - Medyk Konin /11 zawodniczek
24,0 - Górnik Łęczna /9
11,8 - VfL Wolfsburg (Niemcy) /2
5,1 - BV Cloppenburg (Niemcy) /1
4,9 - Paris Saint-Germain (Francja) /1
3,7 - Czarni Sosnowiec /3
3,6 - Turbine Poczdam (Niemcy) /1
3,0 - UKS SMS Łódź /1
2,9 - FFC Frankfurt (Niemcy) /1
2,4 - SC Sand (Niemcy) /1
2,0 - AZS PWSZ Wałbrzych /1
2,0 - ACF Brescia (Włochy) /2
1,3 - Arminia Bielefeld (Niemcy) /2
0,8 - AZS PSW Biała Podlaska /1
0,6 - Olimpia Szczecin /1
0,3 - AZS Wrocław /2