Trzy plaże Bednarskiej

- Beach Soccer to fajna sprawa - mówi tegoroczna uczestniczka mistrzostw Polski, Hiszpanii i Europy.

Jej przygoda z plażową piłką nożną tak naprawdę rozpoczęła się 2014 roku, kiedy po raz pierwszy wystąpiła w Mistrzostwach Polski Beach Soccera. Od tego czasu Paulina Bednarska co roku w okresie letnim gra na nadmorskim piasku. W tym roku wzięła udział w aż trzech turniejach plażowej piłki nożnej i wyrosła nie tylko na jedną z najaktywniejszych przedstawicielek żeńskiego Beach Soccera w Polsce, ale także na jedną najlepszych zawodniczek w tej odmianie piłki nożnej.

Ten rok był dla niej wyjątkowy pod względem sportowej aktywności na piasku. - W maju wraz z Kamilą Komisarczyk otrzymałyśmy szanse zagrania w Euro Winners Cup 2017, czyli turnieju uchodzącym za rozgrywki Ligi Mistrzyń na plaży. Zespołem, w którym zagrałyśmy był hiszpański Higicontrol Melilla. Dzięki temu drugi raz z rzędu miałyśmy okazję zagrać w tym europejskim turnieju, ponieważ rok wcześniej jako mistrzynie Polski grałyśmy na nim wraz ze Spartą Daleszyce - opowiada Paulina.

Występ Polek z województwa świętokrzyskiego okazał się sukcesem. Ich hiszpański zespół zajął wysokie 3. miejsce w Europie na blisko dwadzieścia startujących ekip. O pięć miejsc wyprzedził AZS UAM Poznań, ówczesnego mistrza naszego kraju. Obie Polki dużo grały i strzelały gole. - Bardzo dobrze wspominam ten turniej. Na pewno chciałabym w nim jeszcze zagrać - przyznaje. Aktualnym klubowym mistrzem Europy w plażowej piłce nożnej kobiet jest szwajcarski zespół BSC Havana Shots Araga.

Euro Winners Cup odbył się w końcówce maja w Portugalii. Bednarska wraz z Komisarczyk dwa miesiące później znów wsiadły w samolot i poleciały tym razem do Hiszpanii na tamtejsze krajowe mistrzostwa. - Zajęłyśmy piąte miejsce. Były to pierwsze w historii mistrzostwa Hiszpanii, w których wystąpiły zawodniczki z Polski - podkreśla i dodaje: gra przeciwko drużynom, które reprezentują europejski poziom pomaga w zdobywaniu cennego doświadczenia, zarówno tego życiowego na przykład przez szlifowanie języków obcych, poznawania nowych miejsc, ale także doświadczenia piłkarskiego.

Ostatnim beach soccerowym akcentem w 2017 roku były dla niej Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu rozegrane na koniec lipca. - Dla Sparty i dla mnie były to czwarte mistrzostwa kraju. Zajęłyśmy w nich 5. miejsce. Ambicje na pewno miałyśmy nieco wyższe. Beacch Soccer to bardzo fajna sprawa, szkoda tylko ze trwa tak krótko - mówi z uśmiechem. Dziewiętnastoletnie Bednarska i Komisarczyk, które na co dzień grają w II-ligowej Sparcie Daleszyce (na trawie) w tym roku ustanowiły polski rekord aktywności na plaży. Udział w dwóch krajowych mistrzostwach, a dodatkowo w Euro Winners Cup to wynik, jakiego dotychczas nie było.

W 2018 roku przedstawicielem naszego kraju na Euro Winners Cup w Portugalii będzie Grembach Łódź, aktualny mistrz Polski w Beach Soccerze. Zapisy drużyn do plażowych mistrzostw Polski ruszą natomiast w okolicach kwietnia.