Prymuski Ekstraligi 2017

Co może łączyć trzy zawodniczki z trzech różnych klubów kobiecej Ekstraligi? Najlepsza roczna frekwencja.

W 2017 roku trzy zawodniczki zagrały we wszystkich 27 meczach Ekstraligi kobiet w pełnym wymiarze czasowym. Wśród prymusek Ekstraligowej frekwencji pod tym względem są 26-letnia bramkarka Karolina Klabis (AZS UJ Kraków), 24-letnia Agata Droździk (Mitech Żywiec) oraz 33-letnia Anna Sosnowska (AZS PSW Biała Podlaska).

Przez cały rok każda z wymienionych piłkarek każdy swój mecz rozpoczynała w wyjściowym składzie i grała od pierwszego aż po ostatni gwizdek sędzi - i tak w każdym meczu. Bez żadnej pauzy za kartki, kontuzji albo ściągania z boiska przez trenera. Dla Sosnowskiej z Białej Podlaskiej był to zresztą już drugi z rzędu taki rok.

Poza bramkarką Klabis można wrócić uwagę na fakt, iż pozostałe zawodniczki mające 100% ligowej frekwencji to kapitanowie swoich drużyny. Anna Sosnowska kapitanem AZS PSW była wiosną, natomiast Agata Droździk także od tego sezonu występuje w roli liderki swojej drużyny.

Najwięcej bramek w kończącym się roku zdobyła z kolei Ewelina Kamczyk. 21-letnia napastniczka Górnika Łęczna w 27 rozegranych przez siebie meczach w cyklu rocznym wiosna-jesień zdobyła aż 38 goli, to o piętnaście więcej niż zdobyła rok wcześniej.