Grupy el.MP Juniorek Starszych

Szesnaście drużyn pozostaje w grze o mistrzostwo Polski U19. W kwietniu odbędą się turnieje półfinałowe.

Polski Związek Piłki Nożnej dokonał podziału grup na turnieje półfinałowe XIX Mistrzostw Polski Juniorek Starszych (U19). W środę 18 kwietnia 2018 roku szesnaście drużyn powalczy w czterech jednodniowych turniejach o awans do turnieju finałowego. Awans uzyska połowa z nich. Turnieje odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, Koninie, Łodzi i Tarnowie.

4. AZS PSW Biała Podlaska

Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 23-29 czerwca awans uzyska osiem zespołów - po dwa najlepsze z każdej grupy półfinałowej. Aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej jest Medyk Konin. Mistrz kraju U19 otrzyma 25 tysięcy złotych, wicemistrz - 15 tysięcy, natomiast brązowy medalista - 10 tysięcy.

W tym sezonie rywalizacje w Mistrzostwach Polski U19 rozpoczęły łącznie 24 zespoły. To najsłabszy wynik od kilku lat. Jedynie około dziesięć procent klubów piłkarstwa kobiecego uczestniczących w rozgrywkach ligowych (Ekstraliga, I, II, III, IV liga) wyraziło w tym roku chęć uczestnictwa w klubowej rywalizacji juniorek starszych.

Rozgrywki MP U19 są przeznaczone dla zawodniczek z roczników 1999-2001 i 2002 (niebiorących udziału w rozgrywkach MP U16). Czas gry w jednodniowych turniejach wynosi 2x20 minut natomiast w turnieju finałowym: (w meczach grupowych – 2x30 minut; w meczach finałowych, o 1 i 3 miejsce - 2 x 40 minut).

Mistrzostwa Polski U19

turnieje eliminacyjne, październik 2017
awans uzyskały po dwa zespoły z każdej grupy
Grupa I: Rolnik Głogówek - gospodarz, ULKS Bogdańczowice, Czarni Sosnowiec
Grupa II: Olimpia Szczecin, Stilon Gorzów Wielkopolski - gospodarz, MUKS Kostrzyn nad Odrą
Grupa III: Respekt Myślenice, Tarnovia Tarnów – gospodarz, Resovia Rzeszów, AS Progres Kraków

awans uzyskają po dwa zespoły z każdej grupy
Grupa I: Stilon Gorzów Wielkopolski - gospodarz, Olimpia Szczecin, Bielawianka Bielawa, UKS Orzeł 2010 Wałcz
Grupa II: Medyk Konin - gospodarz, AZS Wrocław, WAP Włocławek, Sztorm AWFiS Gdańsk
Grupa III: UKS SMS Łódź - gospodarz, Rolnik Głogówek, ULKS Bogdańczowice, Stomil Olsztyn
Grupa IV: Tarnovia Tarnów - gospodarz, Respekt Myślenice, Praga Warszawa, AZS PSW Biała Podlaska