Rekordzistki w kartkach

Kto w tym sezonie ma szanse na żartobliwy tytuł brutala Ekstraligi? Po rundzie jesiennej są trzy kandydatki.

Trochę częściej niż co drugim meczu żółta kartka. Tak wyglądała średnia otrzymywania żółtych kartek przez zawodniczki, które w rundzie jesiennej według sędzi najczęstszej naruszały przepisy gry. Po rozegraniu 14 z 27 kolejek Ekstraligi szanse na żartobliwy tytuł brutala ligi mają trzy zawodniczki i co ciekawe są to nie tylko obrończynie bądź defensywne pomocniczki, lecz w tym gronie jest także napastniczka.

Biorąc pod uwagę tylko żółte kartki to w rankingu prowadzi 16-letnia Joanna Jeleń z Unifreeze Górzno oraz 19-letnia Klaudia Lefeld z AZS PSW Biała Podlaska. Obie jesienią otrzymały po siedem żółtych kartek. Musiały przez to opuścić jeden mecz (po czwartej kartce) i niedługo może je czekać kolejna absencja przypadająca za ósmą żółtą kartkę w sezonie.

Zatrzymując się przy Lefeld to napastniczka z Białej Podlaskiej jesienią dostała aż 6 żółtych kartek z rzędu w sześciu kolejnych meczach. W każdym meczu Lefeld dostawała po jednej kartce i nie osłabiła drużyny w trakcie spotkania. Inaczej było u Jeleń, która raz otrzymała czerwoną kartkę po dwóch żółtych i za karę musiała zejść z boiska.

Przygody z kartkami jesienią miała także Joanna Olszewska z AZS Wrocław. Dostała łączne sześć żółtych kartek i dwie czerwone będące efektem dwóch napomnień. Czerwoną kartkę obejrzała tylko raz, bo w jednym z meczów sędzia mimo pokazania jej dwóch żółtych kartek nie pokazała jej wykluczenia z gry. 18-letnia Olszewska jesienią była jedyną piłkarką w lidze, która formalnie dostała dwie czerwone kartki.

W poprzednim sezonie najwięcej żółtych kartek w lidze uzbierała Joanna Operskalska z Czarnych Sosnowiec. Było ich dziewięć. Rok i dwa lata wcześniej tak zwanymi brutalami Ekstraligi były Joanna Dudek z KKP Bydgoszcz (9) i Magdalena Dudek z GOSiRek Piaseczno (7). Jeśli wiosną Asia Jeleń, Klaudia Lefeld albo Asia Olszewska nadal będą tak często punktować u sędzi to mają szanse podbić kartkowy rekord z ostatnich lat...