Poziom środkowoeuropejski

Futsalowa reprezentacja w Budapeszcie rozegrała towarzyskie mecze ze Słowacją i Czechami. Poziom równorzędny.

Od piątku do niedzieli w Budapeszcie na Węgrzech odbywał się towarzyski turniej z udziałem futsalowych reprezentacji Polski, Czech i Słowacji. Zmagania nazywane turniejem czterech państw grupy wyszehradzkiej kolejny raz odbywały się bez udziału czwartego z państw Środkowej Europy - Węgier.

Reprezentacja Polski prowadzona przez selekcjonera Wojciecha Weissa zmagania rozpoczęła w sobotę. Pierwszego dnia Polki pokonały 3:0 kadrę Słowacji. Gole strzelały Alicja Busza i Alicja Zając z AZS UAM Poznań oraz Klaudia Kubaszek z AZS UJ Kraków. Dzień później nasza reprezentacja uległa Czeszkom 1:2. Jedyne trafienie zaliczyła w tym meczu Agata Sobkowicz reprezentująca TS ROW Rybnik.

W turnieju każda z trzech reprezentacji wygrała po jednym spotkaniu co pokazuje bardzo zbliżony poziom futsalowych reprezentacji w Środkowej Europie. Polska, Słowacja i Czechy w końcowej tabeli miały po trzy punkty. Turniej wygrała Polska z bilansem +2 bramek, zerowy bilans bramkowy miała Słowacja, a -2 bramki Czechy.

Rok temu takim sam turniej odbył się w czeskiej Ostrawie. Wówczas miał on nieco wyższą rangę, bo oprócz Czech, Polski i Słowacji zagrała jeszcze reprezentacja czeskiego regionu Morawy, przez co było więcej grania. Polki też wówczas wygrały. Rok temu ze Słowacją zremisowaliśmy 1:1, a teraz wygraliśmy 3:0 co jest plusem, ale niestety z Czechami teraz przegraliśmy 1:2, a wtedy wygraliśmy 5:2.

reprezentacja Polski
1. Katarzyna Włodarczyk (KU AZS Uniwersytet Warszawski)
2. Karolina Klabis (AZS UJ Kraków) - bramkarka
3. Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków)
4. Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków)
5. Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków)
6. Klaudia Grodzka (AZS AWF Warszawa)
7. Monika Wasil (AZS AWF Warszawa)
8. Renata Uchnast (Gol Częstochowa)
9. Alicja Busza (AZS UAM Poznań)
10. Dominika Dewicka (AZS UAM Poznań) - bramkarka
11. Monika Skowrońska (AZS UAM Poznań)
12. Alicja Zając (AZS UAM Poznań)
13. Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik)
14. Magdalena Wojcik (TS ROW Rybnik)