Puchar bez niespodzianek

Znamy komplet ćwierćfinalistów. Czekamy na losowanie. Niestety w 1/8 nie było żadnych niespodzianek.

W listopadzie rozgrywane były mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Jest to etap rozgrywek, w którym mierzą się ze sobą triumfatorzy pucharowych rozgrywek w swoich województwach którzy dodatkowo w 1/16 ogólnopolskiego finału wyeliminowali triumfatora pucharu w sąsiednim województwie. Ich rywalem jest osiem najlepszych zespołów Ekstraligi z poprzedniego sezonu, którzy na tym etapie wchodzą do pucharowej gry.

Żaden z ośmiu meczów 1/8 finału nie przyniósł niespodzianki w postaci wyeliminowania jednego z Ekstraligowców. Każdy z ośmiu najlepszych zespołów najwyższej ligi pokonał na wyjeździe swojego rywala grającego w niższej lidze. Najwyższe zwycięstwo odniósł Medyk Konin wygrywając z I-ligową Akademią Piłkarską LG Gdańsk 11:1. Pod względem wyniku najbliżej niespodzianki była Tarnovia Tarnów, która przegrała tylko 0:2 z Czarnymi Sosnowiec i Sokół Kolbuszowa, który w takim samym stosunku uległ AZS UJ Kraków.

Awans do ćwierćfinałów wywalczyli: Medyk Konin, Górnik Łęczna, AZS PWSZ Wałbrzych, UKS SMS Łódź, Czarni Sosnowiec, AZS Wrocław, AZS UJ Kraków i Olimpia Szczecin. Medyk Konin w posiadaniu pucharowego trofeum jest nieprzerwanie od 2013 roku. W czterech ostatnich finałach jego rywalem zawsze był Górnik Łęczna. Teraz finałowa para może się zmienić, bo w przeciwieństwie do lat ubiegłych od ćwierćfinałów będzie losowanie par, a nie drabinka jak to było dotychczas.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się 11 grudnia w PZPN. Będzie można je śledzić na żywo w internecie. Termin meczów ćwierćfinałowych ustalono na 24/25 lutego.

  • szczebel międzywojewódzki

1/16 finału - 18 października
Helios Białystok - Praga Warszawa 3:0
Stilon Gorzów - Medyk II Konin 2:1
WAP Włocławek - Stomilanki Olsztyn 1:2
Victoria Sianów - Akademia Piłkarska LG Gdańsk 0:2
Sokół Kolbuszowa - AZS PSW Biała Podlaska 1:1, rk. 7:6
Hetmanki Włoszczowa - Tarnovia Tarnów 0:6
Orlik Jelenia Góra - Gwiazda Prószków 3:1
GKS Katowice - UKS SMS II Łódź 7:1

  • szczebel centralny
1/8 finału - 29/30 listopada
Helios Białystok – Górnik Łęczna 0:17
Stilon Gorzów – Olimpia Szczecin 0:5
Stomilanki Olsztyn – UKS SMS Łódź 0:3
Akademia Piłkarska LG Gdańsk – Medyk Konin 1:11
Sokół Kolbuszowa – AZS UJ Kraków 0:2
Tarnovia Tarnów – Czarni Sosnowiec 0:2
Orlik Jelenia Góra – AZS PWSZ Wałbrzych 1:7
GKS Katowice – AZS Wrocław 0:4

Ćwierćfinały - 24 lutego
Medyk Konin / AZS UJ Kraków / AZS PWSZ Wałbrzych / UKS SMS Łódź / Olimpia Szczecin / AZS Wrocław / Górnik Łęczna / Czarni Sosnowiec
losowanie par

[ PUCHAR POLSKI KOBIET ]