Startują MMP futsalu U-16

Przez sobotę i niedzielę we Wrocławiu rozgrywany będzie turniej finałowy MMP w futsalu dziewcząt U16.


W weekend rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 16. Dwanaście zespołów będzie rywalizować o złoty medal. Gospodarzem turnieju został wybrany klub Ślęza Wrocław. Areną mistrzostw będzie Hala Sportowa AWF Wrocław przy ul. Paderewskiego. Spotkania rozgrywane będą w sobotę od godziny 8 do 20 i w niedziele od 8 do 18. Wstęp wolny.

Będą to już szóste w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Tytułu wywalczonego przed rokiem w Gliwicach będzie bronić Stomil Olsztyn (zobacz)

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi w Pasymiu, Grębocinie, Warszawie, Tychach, Dąbrowie Tarnowskiej, Krakowie (x2), Głogówku, Myszkowie i Gaci. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 27 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Ślęza Wrocław jako gospodarz oraz Stomil Olsztyn jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 (13-14 stycznia, Tychy) oraz U14 (3-4 marca, Grodzisk Mazowiecki).

finaliści MMP U16
Ślęza Wrocław - gospodarz
Stomil Olsztyn - mistrz 2016
Włókniarz Białystok
Sztorm AWFiS Gdańsk
Praga Warszawa
Rolnik Głogówek
TS ROW Rybnik
Respekt Myślenice
Wanda Kraków
Stradom Częstochowa
Bielawianka Bielawa
Progres Kraków

Mecze będą rozgrywane w sobotę od godziny 8 do 19, a w niedziele od 8 do 18.

Transmisje na żywo będzie prowadzić telewizja internetowa www.tvcom.pl