Szóste miejsce Patrycji Jerzak w Szwecji

W listopadzie zakończył się sezon ligowy w Szwecji. Tamtejsza liga nazywająca się Damallsvenskan jest rozgrywana systemem całorocznym (wiosna - jesień). Na 6. miejscu w lidze rozgrywki zakończył klub Djurgardens IF ze Sztokholmu. Jedną z piłkarek stołecznego klubu jest 19-letnia Patrycja Jerzak. Była reprezentantka Polski U17 i U19 w tym sezonie rozegrała jeden mecz, który był dla niej jednocześnie debiutem na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Szwecji. Z kolei w pięciu innych z 22 kolejek siedziała na ławce rezerwowych. Jerzak pochodzi z Rybnika. Od szóstego roku życia na stałe mieszka w Szwecji.

Mistrzem Szwecji drugi raz z rzędu został Linköpings FC, a wicemistrzem tak samo jak rok temu FC Rosengard. W zespole wicemistrza ligi szwedzkiej gra Iva Landeka. Chorwatka w przeszłości występowała w Unii Racibórz.

Spośród wszystkich Polek grających w Szwecji największe sukcesy osiągnęła Luiza Pendyk, która w 1999 i 2000 roku jako pierwsza zagraniczna piłkarka w Damallsvenskan została dwukrotnie królową strzelczyń, a dodatkowo jej klub zdobywał w tym czasie wicemistrzostwo kraju.