Narodowa Ostróda

Siedem meczów reprezentacji, finał Pucharu Polski. To wszystko w 4 lata. Ostróda stolicą kobiecej piłki?

Męska reprezentacja Polski ma swój Stadion Narodowy w Warszawie na którym od kilku lat rozgrywa większość swoich domowych meczów. Kobieca reprezentacja niemalże swój każdy domowy mecz gra w innym miejscu. Z punktu widzenia promocji kobiecej piłki w Polsce ma to głębszy sens.

Swego czasu była nawet strategia, aby kobiece reprezentacje pojawiały się w nowych miejscach i promowały tym samym swoją działalność. Ostatnio jednak patrząc na powtarzające się lokalizacje meczów w Łęcznej, Pruszkowie i przede wszystkim w Ostródzie można powiedzieć, że strategia została już chyba zmieniona.

W ostatnich czterech latach na stolice kobiecej piłki wyrosła... Ostróda. Aż trudno w to uwierzyć, ale 30-tysięczne miasto w województwie warmińsko-mazurskim w ostatnim czasie wielokrotnie organizowało najważniejsze wydarzenia w piłkarstwie kobiecym, a apogeum tej sytuacji było w ostatnich tygodniach.

Od 2014 w Ostródzie odbyło się siedem meczów reprezentacji Polski. Czterokrotnie były to mecze kadry narodowej U15, dwukrotnie seniorskiej reprezentacji i raz reprezentacji futsalu. Ponadto Ostróda była także gospodarzem krajowego finału Pucharu Polski oraz miejscem rozegrania meczu finałowego mistrzostw Polski młodziczek.  Na 2018 rok są kolejne plany...

To spora ilość. A jak poza reprezentacyjną piłką wygląda temat piłkarstwa kobiecego w Ostródzie? Niestety nie ma takiego tematu. W 2014 roku Sokół Ostróda wystartował w rozgrywkach III liga kobiet, gr. warmińsko-mazurska lecz po dwóch sezonach wycofał się z rozgrywek. Obecnie w mieście nie ma seniorskiej drużyny piłkarek nożnych.